Kaarma vald otsib kontakti seitsmekümne külavanemaga

Tugevdamaks koostööd valla valitsusaparaadi ja kogukonna vahel korraldab Kaarma vallavalitsus infopäevi, et kohtuda kõikide külavanematega.

Vallavalitsuse ja volikogu külaelukomisjoni saadetud teates märgitakse, et kuigi kõik külad pole endale külavanemat veel valinud, siis palutakse seda kindlasti teha. Valla andmetel pole külavanemat või siis esindusisikut Hübja, Kaarma, Laheküla, Upa, Kasti, Saia, Muratsi, Mõisaküla, Tõlli, Unimäe, Vantri, Vatsküla ja Viira külas. Alevikuvanemat ei ole Kudjape ja Aste alevikus.

Vallavalitsus selgitab, et külavanema valimiseks tuleb kokku kutsuda küla üldkoosolek, mille saavad algatada vähemalt kaks täisealist külaelanikku. Koosoleku toimumise aeg ja koht tuleb teatada inimestele vähemalt kaks nädalat enne koosoleku toimumist. Kohalik omavalitsus aktsepteerib kogukonna poolt valitud külavanemat ja tõendab tema volitusi vastava tunnistusega.

Koosoleku protokollitud otsustele tuginedes saab kogukond järgnevalt pöörduda oma probleemidele lahenduse saamiseks omavalitsuse poole.
“Kui küla ei jõua siiski omale külavanemat valida ülaltoodud tähtajaks, siis esialgu piisaks, kui küla saadab kokkusaamisele lihtsalt oma esindaja. Siis oleks vähemalt üks kontaktisik, läbi kelle me saaks külaga suheldud,” kirjutatakse valla külaelukomisjoni teates.


Kaarma valla külavanemate infopäevad

NB! Infopäevad algavad kõikjal kl 19. Kui mõni külavanem ei saa nimetatud ajal oma piirkonna koosolekule tulla, võib ta osaleda mõnel teisel talle sobival infopäeval.

Aste klubis 29. märtsil: Kungla, Endla, Vantri, Aste, Haamse, Hübja, Hakjala, Aula-Vintri, Mullutu, Parila, Unimäe, Pähkla, Jootme, Saia, Tamsalu, Tõlli, Ansi, Viira, Põllu, Koidu, Randvere, Kellamäe, Pärni, Anija, Irase, Kaarmise külavanemad ja Aste aleviku vanem.

Kaarma spordimajas 30. märtsil: Kaisvere, Käku, Jõe, Kuke, Laoküla, Sepa, Kirikuküla, Nõmme, Asuküla, Kaarma, Vestla, Meedla, Uduvere, Kiratsi, Maleva, Laadjala, Upa külavanemad.

Eikla koolimajas 31. märtsil: Metsküla, Tõrise, Tõru, Koidula, Kaubi, Eikla, Keskvere, Piila, Õha külavanemad.

Kaarma vallamajas 1. aprillil: Tahula, Mõisaküla, Lilbi, Kärdu, Paimala, Vatsküla, Kasti, Vaivere, Praakli, Muratsi, Keskranna, Mändjala, Nasva, Sikassaare, Laheküla külavanemad, Abruka saarevaht ja Kudjape aleviku vanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)