Mereväelased võtavad tagasi kaitseliitlaste hõivatud sadama (1)

Mereväelased võtavad tagasi kaitseliitlaste hõivatud sadama

RÜNNAKULE: Mereväelased peavad täna vaenlaseks moondunud kaitseliitlastelt tagasi võtma Kaunispe sadama. Foto on illustreeriv.
Foto: Kaitseväe peastaap

Täna lõppevad Sõrves Kaunispe sadamas mereväe baasikaitsekompanii õppused, kus osaleb ka paarkümmend Saaremaa kaitseliitlast. Siinse vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni jaoks on tegemist mitu aastat tagasi alanud koostöö jätkuga, kus mõlemad pooled saavad kinnistada varem õpitut ja kindlasti ka uusi kogemusi.

“Et baasikaitsekompanii põhiülesanne on kaitsta mereväebaasi, siis Saaremaal harjutatav sadama vaenlaselt ülevõtmine ja selle kaitsmine on ka meie kompanii jaoks oluline,” rääkis baasikaitsekompanii ülem leitnant Rait Luks Oma Saarele.

Leitnant Luks märkis, et täna õppusi lõpetav koondharjutus näeb ette Kaunispe sadama ülevõtmist ja selle edasist kaitsmist vaenlase eest – vaenlase rollis ongi Saaremaa kaitseliitlased. Mereväest on õppustel baasikaitsekompanii I rühm, mis koosneb ajateenijatest.
Sellel mereväeõppusel sõjalaevu ei kasutata, sest mereväelaste väljaõppes on oluline koht ka maaväetaktikal. Et aga viimast mereväebaasis Tallinnas harjutada ei saa, käiakse õppustel mujal, ja Saaremaalgi ei olda esimest korda.

Leitnant Luks meenutas 2006. aastal toimunud Open Spirit’it, mille raames toimus ka Kaitseliidu reservõppus. Kõik ettevõtmised on tehtud koostöös Kaitseliidu Saaremaa malevaga, kuna mereväelaste sõnul ühtib siinne väljaõpe suuresti kaitseliitlaste omaga.

On ju Saaremaa malev pannud aastaid suurt rõhku objektikaitse õppustele, mis ühtivad ka mereväele vajaliku sadamakaitse väljaõppega.
Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik major Toomas Luik sõnas, et kindlasti on mereväe õppused väärt ettevõtmine ka vabatahtlike jaoks. “Eranditult kõik Sõrves meie poolt õppustel osalejad on vabatahtlikud,” märkis Luik. Ta lisas, et kahjuks ei saanud kõik, kes soovisid õppustele tulla, seda teha oma töö tõttu, kuid samas annab masu võimaluse neile, kel priid aega rohkem, õppustel osalemiseks.

Mereväe baasikaitsekompanii I rühma õppused algasid esmaspäeval ning lõpevad täna. Harjutused toimusid lisaks Kaunispe sadamale veel Tammuna kordonis ja Mõntu sadamas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)