Linnateater pakub “Kartulimoosi” (4)

Linnateater pakub “Kartulimoosi”

“KARTULIMOOSIS”: Sulev Teppartit ja Piret Rauki on meie teatripublik ennegi tunnustanud. Uus tegija linnateatris on selles lavastuses kaastegev Tanel Ting, kes õpib SÜG-i lõpuklassis ja tegeleb näitlemisega kooliteatris.
Foto: Elen Pärtel / Kuressaare Linnateater

Teisipäeval esietendub Kuressaare Linnateatris Tim Jansoni kirjutatud näidend “Kartulimoos ehk Chelsea win”, mille on lavastanud varemgi Kuressaare Linnateatriga koostööd teinud Jaak Allik.

Hetkel vilkalt proove läbi viiva Jaak Alliku meelest on see lugu armastusest ja andestamisest, mille lavaletoomise põhjus seisneb Alliku sõnul sellise ühiskonna kriitikas, kus naelutatakse risti inimesed, kes on mingil põhjusel sattunud valele poole teed.
2009. aasta näidendivõistlusel osalenud “Kartulimoos” ei ole Tim Jansoni esimene lavastuseks saanud teatritekst. 2008. aastal mängis Viljandi Ugala suvelavastusena tema näidendit “Ühes teises Eesti linnas”.

Jaak Allikut köitis “Kartulimoos” oma sõnul kohe ja ta leidis endale ka trupi, kes seda näidendit Kuressaare Linnateatris mängima hakkab.
“Kartulimoosi” peategelaseks on pealinna ambitsioonikas keskkonnas vara ja väärikuse kaotanud Martin. Provintsilinna elama asudes taasleiab ta armastuse, lootuse ja unustatud unistused.

Mõtted ja teod, mis peaksid viima kiire rikastumiseni, ei edene aga lihtsalt. Küllusliku õnneni ei vii ükski valesti valitud rada. Õnn peitub südames ja inimeses eneses, mitte materiaalses edus.
“Kartulimoos” etendub Kuressaare Linnateatris 9. märtsil (esietendus), 10. märtsil, 7. ja 8. aprillil; Orissaare kultuurimajas 20. aprillil.
Muusika lavastusele on kirjutanud Imre Sooäär. Kunstnik on Jaak Vaus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)