Kuressaare astus e-ajastusse (7)

Kuressaare on esimene kohalik omavalitsus ja esimene asutus avalikus sektoris, mis võttis kasutusele e-arvete lahenduse. Paberarveid Kuressaare linnavalitsuses seega enam ei liigu.

Linnapea Urve Tiiduse sõnul aitab üleminek vähendada käsitsi tehtavat andmesisestustööd ja kiirendab oluliselt ostuarvete kinnitamiseks ja kooskõlastamiseks kuluvat aega.

“Ühtlasi parandab see rahakäibe juhtimist ning kokkuvõttes peaksid arvete menetlemisega seotud kulud vähenema 40%,” selgitas linnapea. Lisaks on uue lahenduse korral elektroonilises andmebaasis võimalik arve liikumist kinnitusringil jälgida igal ajahetkel.

Kuresaare linna rahandusnõunik Mai Takkis kinnitas, et uudne lahendus tähendab küll arvepidamise kolimist veebikeskkonda, kuid ei tähenda kindlasti raamatupidaja töökoha kadumist.
Raamatupidajail ei jää vähemalt esialgu tööd vähemakski, vastupidi – juurutamisperioodil on töömaht isegi suurem. 

Eesti Posti eArvekeskuse tegevjuhi Marius Arrase sõnul võetakse Euroopa riikidest e-arveid vastu näiteks Taani avalikus sektoris juba 2005. aastast. E-arvete lahendusega liigub arve väljastaja raamatupidamisprogrammist otse vastuvõtja süsteemi, ilma et peaks arvet vahepeal välja trükkima või vastuvõtja poolt sisestama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)