Keskkonnaminister Tamkivi algatas Natura võrgustiku laiendamise (10)

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi käskkirjaga algatati kaitsealade kaitse-eeskirjade muutmine ja kehtestamine, tänu millele peaks Natura 2000 võrgustikku lisanduma ühtekokku 13 kaitseala üle Eesti.

Saare maakonnas võeti menetluse alla Lümanda vallas paiknev Koimla kaitseala ning Lümanda ja Kärla vallas asuv Haavasoo kaitseala.
“Nii Haavasoo kui ka Koimla ala on Eesti keskkonnaühenduste koja koostatud nimekirja hulgas, mis peavad Eesti keskkonnaorganisatsioonide arvates täiendavalt kuuluma Natura 2000 loodusalade koosseisu,” selgitas ministeeriumi looduskaitse osakonna spetsialist Eleri Pulk Oma Saarele.
Koimla kaitseala asub tervenisti riigimaal, kuid Haavasoost on 81 hektarit riigi omandis ja 47 hektarit eraomandis, selgitas Pulk.

Lisaks on Pulga sõnul plaanis ka uue merekaitseala Gretagrundi madala kaitse alla võtmine. “Kavandatava mereala kaitse alla võtmise eesmärk on säilitada Liivi lahes asuva Gretagrundi madala unikaalsus ja puutumatus,” põhjendas Pulk.
Detailsemad eesmärgid on madalal asuvate veealuste liivamadalate ja karide kaitse. Traditsioonilisi tegevusi nagu kalapüük ja liiklemine alal hoiuala moodustamine Pulga kinnitusel ei mõjuta. Gretagrundi hoiuala planeeritav pindala on ühtekokku 14 650 hektarit.

Saaremaal olevate Natura alade kogupindala on praeguse seisuga 3508 ruutkilomeetrit.
Maismaale jääb sellest 526 ruutkilomeetrit, seega hõlmavad Natura 2000 alad saare maismaa kogupindalast 15 protsenti.
Enamik kaitsealasid asub Lääne-Saaremaal, suurimad neist on Vilsandi rahvuspark, Viidumäe looduskaitseala ja Tagamõisa hoiuala.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)