Külmade talveilmade tõttu Kuressaares kaks kuud järjest 35 protsenti kasvanud soojaarved läksid veebruaris tänu soojematele ilmadele ja lühemale kuule väiksemaks.
Kuressaare Soojuse tegevdirektor Paul Leemet ütles Oma Saarele, et soojusenergia müük vähenes ettevõtte võrgupiirkonnas eelmisel kuul jaanuariga võrreldes 19%, samas tõusis soojusenergia hind 1. veebruarist 1,6%. “Arvesse võttes hinnamuutust ja ilmamuutust ning väiksemat päevade arvu veebruaris, võiks soojaarved kokkuvõttes, võrreldes jaanuariga väheneda 15–20 protsenti,” ütles Paul Leemet.
Kui jaanuaris oli ettevõtte poolt mõõdetud keskmine õhutemperatuur Kuressaares –8,4 kraadi, siis veebruaris näitas termomeeter –5,8, mis on Leemeti sõnul samuti märkimisväärselt madal.
Näiteks 2009. aastal mõõdeti veebruaris –1,9 ja 2008. aastal koguni +2,8 kraadi. Üsna käre oli külm aga 2007. aastal, mil kraadiklaas näitas veebruari keskmiseks õhutemperatuuriks –5,3 kraadi.
Paul Leemeti sõnul ei suurene küttearved kõigil korteriomanikel võrdselt, sest elamud tarbivad soojusenergiat sõltuvalt kütterežiimist ja soojapidavusest erineval hulgal. Samuti mängib rolli, mis kuupäeva seisuga üks või teine elamu oma energianäidud fikseerib.
Meil peaks veel kasutuses veel rahaühik kroon. Ikka peame lugema artiklitest soojahindade ja kulutuste kohta enamuses ainult protsentides. Samuti tuuakse hinnad välja ilma käibemaksuta. Sama jura uue elektrihinnaga. Ei pea igaüks hakkama neid protsente tegelike hindade saamiseks arvutama. Viimaste aastate tõelise talve , soojus-, prügi-,elektrihindade pidevate tõstmiste tõttu, ka praegusel MASU ajal, tulebki tarbijal vaatamata kõigele hakkama saada . Aga kus on piir?
uurige elektriarveid ka. Päris ehmatavad!
Veel asemel .. -olema eesti rahaühik kroon.
Maikuu lehes tuleb artikkel pealkirjaga “Aprilli küttearved tulevad märtsi omadest väiksemad “
loogiline ju- päevade arv väiksem ja ilmad soojemad kui jaanuaris. milleks sellest kirjutada?