Veebruari küttearved tulevad jaanuari omadest väiksemad (5)

Külmade talveilmade tõttu Kuressaares kaks kuud järjest 35 protsenti kasvanud soojaarved läksid veebruaris tänu soojematele ilmadele ja lühemale kuule väiksemaks.

Kuressaare Soojuse tegevdirektor Paul Leemet ütles Oma Saarele, et soojusenergia müük vähenes ettevõtte võrgupiirkonnas eelmisel kuul jaanuariga võrreldes 19%, samas tõusis soojusenergia hind 1. veebruarist 1,6%. “Arvesse võttes hinnamuutust ja ilmamuutust ning väiksemat päevade arvu veebruaris, võiks soojaarved kokkuvõttes, võrreldes jaanuariga väheneda 15–20 protsenti,” ütles Paul Leemet.

Kui jaanuaris oli ettevõtte poolt mõõdetud keskmine õhutemperatuur Kuressaares –8,4 kraadi, siis veebruaris näitas termomeeter –5,8, mis on Leemeti sõnul samuti märkimisväärselt madal.
Näiteks 2009. aastal mõõdeti veebruaris –1,9 ja 2008. aastal koguni +2,8 kraadi. Üsna käre oli külm aga 2007. aastal, mil kraadiklaas näitas veebruari keskmiseks õhutemperatuuriks –5,3 kraadi.

Paul Leemeti sõnul ei suurene küttearved kõigil korteriomanikel võrdselt, sest elamud tarbivad soojusenergiat sõltuvalt kütterežiimist ja soojapidavusest erineval hulgal. Samuti mängib rolli, mis kuupäeva seisuga üks või teine elamu oma energianäidud fikseerib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)