Stora Enso viljeleb säästvat metsamajandamist

Stora Enso viljeleb säästvat metsamajandamist

VALMET ON SAANUD PUU OMA HAARDESSE: Ideaalsetes tingimustes on see viis miljonit krooni maksev 18-tonnine Valmet võimeline päevas üles töötama sada tihumeetrit puitu.
Foto: Peeter Kukk

Pihtla valla Sutu metsa Tuulingu maaüksusel ragistas metsamasina operaator või metsameeste keeles harvesterijuht Aivar Aedmaa oma 18-tonnise poolroomik-universaalse Valmetiga 19-hektarisel paksu lumega kaetud künklikul maatükil palgi- ja paberipuid maha võttes, neid järgates ja oksi vaalu tõstes nagu üksik hunt tihnikus.

Niiviisi metsasügavikus sammhaaval edasi liikudes koguneb päevatööks heal juhul sada tihumeetrit palki ja paberipuud. Sellise tulemuse saavutab kogenud töömees aga ideaalsetes tingimustes. “See siin on tüüpiline või klassikaline Saaremaa mets. Eile võtsin maha 80 tihu,” rääkis Aivar Aedmaa.

Tuulingu maaüksusel harvendus- ja lageraie tegemiseks on erametsa omanikuga lepingu sõlminud rahvusvaheliselt tuntud ja maailma ühe suurema puidutööstuskontserni Stora Enso puiduvarumisettevõte Eestis, täpsemalt selle firma Kuressaare metsakontor. Alltöövõtjana tegutseb Tuulingu üksusel Saarte Metsamajanduse OÜ.

Loe edasi värskest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)