“Pealtnägija”: kas printsess Diana juured ulatuvad Saaremaale? (5)

“Pealtnägija”: kas printsess Diana juured ulatuvad Saaremaale?

TEADE LEITUD SAARLASTEST: Paadiga Rootsi jõudnud saarlastest, kelle hulgas oli ka Lembit Ting, kirjutas väikese uudise 1949. aasta 26. novembril Stockholmis ilmunud ajaleht Eesti Teataja.
Foto: Repro

Kolmapäevaõhtuses ETV saates “Pealtnägija” näidatud lõik tekitas saarlastes palju elevust, kuna tõi avalikkuse ette Saaremaalt pärit eakat meremeest Lembit Tingu näriva kahtluse, et Wales’i printsess Diana võis olla tema tütar.

Intrigeeriv vihje jõudis “Pealtnägijani” Salme alevikust, mistõttu uuriti seal elavalt Tingu onutütrelt, Kuldi talu perenaiselt Saima Jõgilt, kuidas kuninglikust soost Diana siis Lembituga seotud olla võis.
Kõrges vanuses Lembit elab praegu Gotlandi vanadekodus, kuid välismaale sattus ta 1949. aastal, kui paadiga merel kadunuks jäi. Tingu ja kaks teist saarlast korjas merelt üles Rootsi kaubalaev.

Kodumaale tagasi Ting enam ei tulnudki ja hakkas hoopis merd sõitma. 1960. aastate alguses Londonis Surrey sadama kõrtsis trehvanud ta daami, kellega lähemalt tutvust tegi.
Mõne aasta möödudes kohtus ta naisega uuesti, kuid siis oli viimasel kaasas kolmeaastane tüdruk, kelle isaks nimetas naine Tingu. Lapse nimeks ütles naine Diana.
Meremehe onutütar Saima märkis saatelõigus, et Lembit tegelikult selles väites kindel olla ei saanud.

Tartu ülikooli professor Pärtel Piirimäe ütles loole kommentaariks, et midagi taolist välistada ei saa, aga kinnitada ilmselt ka mitte. Seevastu ülikooli eurokolledži välisnõunik lord George Carlisle ütles otse, et tegemist on tühja jutuga.
Saimagi kinnitas “Pealtnägijale”, et tegemist on lihtsalt Lembit Tingu hinge kaua närinud kahtlusega. Et aga meremees ise oli hiljuti insuldi üle elanud, jäi selgus loos lõplikult saamata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)