Omavalitsustund raadios

Eilses omavalitsustunnis rääkisid Muhu valla teemadel volikogu esimees Jaana Palu, vallavanem Raido Liitmäe, arendusspetsialist Mihkel Jürisson ning maa- ja planeeringuosakonna juhataja Pille Heero.

R. L.: Muhu vallas kulgeb praegu elu rahulikult ja minul on plaan vähemalt selle valitsemisaja kestel vallavanema ametit pidada. Seda tööd on mulle ka varem pakutud, aga siiani olen eelistanud spetsialisti karjääri.
J. P.: Tüli põhjuseks polnud valed mõtted Muhu arendamise osas, võib-olla oli nende mõtete serveerimise viis selline järsk. Eks see ole meile kõigile õppetunniks. Inimesi peab rohkem kuulama. Praeguseks on kõik rahunenud ja töö käib.

R. L.: Kui rääkida rahvaarvust, siis viimastel aastatel näitab see langust. Aasta alguse seisuga oli meil 1918 inimest. See teeb muret.
P. H.: Huvi suvilate rajamise vastu meie valda on suur. Eks “Siin me oleme” on ju endiselt populaarne. Suvel on meie elanikkond märksa suurem. Selliseid detailplaneeringuid on meil palju, mis on ellu viimata ja ehituskrunte on meil saadaval.

M. J.: Suvemuhulastest on meil tulu just niipalju, kui me seda ise näeme. Neilt oleme saanud ka palju värskeid ideid.
P. H.: Meil on ju veel ka sellised suvemuhulased, kes on meil registris ilusasti ja makse maksavad.
R. L.: Kui rääkida laekumistest, siis kahe esimese kuuga oli meie miinus maakonna väikseim. Aga eelarvet tehes oleme ikka ettevaatlikud, sel aastal on meil ellujäämise eelarve.

P. H.: Sillateema ei ole meil pidevalt üleval, küll on aga reserveeritud maad võimalike trasside tarbeks.
R. L.: Keset Liiva asulat seisab tühi maja, see oli kavandatud vallamajaks. Seda plaani me aga ellu ei vii, otsime sellele majale uut funktsiooni.
M. J.: Alati ei pea ju kõige magusam koht olema vallavalitsuse käes. Mitu ideed on juba välja käidud, mida sinna rajada võiks.

J. P.: Heakord on Muhus kõrgtasemel. See on muhulastele omane.
R. L.: Turism on Muhu jaoks nii majandus kui ka kultuur. Me ei tohi vaid muutuda massiturismi maaks, sest meie tunnuslause on: “Meil on saar, kus aeg puhkab.” Muhus on hea elada.
J. P.: Muhu ei lase lahti, kui oled siin elanud, tahad kindlasti siia tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)