Merenädal toob sadamatesse merepeod

Tänavu enne Kuressaare merepäevi esmakordselt teoks saav merenädal toob Saare maakonna väikesadamatesse merepeod ja -simmanid, rituaali päikeseloojangul ning kummipaatidega seiklusmatka Vilsandi saarestikus.

Kuressaare Kultuurivara juht Villu Veski ütles, et kokku on merenädalaga hõivatud seitse omavalitsust ning praktiliselt on nii saare oma rahval kui ka külalistel võimalik maakonnale tiir peale teha.
Nii toimuvad merenädala üritused Lõunaranna, Tagaranna, Lõmala, Papissaare ja Mõntu sadamas ning Illiku laiul ja Panga pangal.

Merepäevad saavad aga teoks traditsiooniliselt Kuressaares Raiekivi säärel, kuid kestavad tänavu tavapärase kolme päeva asemel kaks päeva.
Villu Veski hindab valdade osalust üsna kõrgelt, sest huvi teha midagi oma piirkonnas on olnud ootamatult suur ja inimestel on olnud ka väga huvitavaid ideid.

Ka Kuressaare merepäevade programm peaks korraldaja sõnul olema veidi erinev eelmisest aastast. “Kindlasti on see rahvalikum, tuleb simman ja tantsubändid,” sõnas Veski.
Saaremaa merenädala esimene esitlus toimus eilsel Meremessil Tallinnas. Merenädal ise saab teoks 30. juulist 8. augustini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)