Kossutähed tulevad viiendat korda

Kossutähed tulevad viiendat korda

KÕIKE SAAB: Tähtede mängu üheks kohustuslikuks elemendiks on õhtujuhtide show.
Foto: Raul Vinni

Täna õhtul kell pool seitse Kuressaare spordikeskuses algav Saaremaa ühisgümnaasiumi heategevuslik “Tähtede mäng” korvpallis on linna spordielus kujunenud juba traditsiooniks.

Kogu ürituse tulu läheb seekord kahele väikesele tüdrukule Emmale ja Lisselile, et nad saaksid endale muretseda normaalseks eluks vajalikud elektristimulatsiooniaparaadid (MikroFES-aparaadid) lihaste töö kontrollimiseks ja tugevdamiseks.

Sel aastal astuvad rahakogumise eesmärgil vastamisi SÜG-i ja Kuressaare gümnaasiumi õpilastest ja vilistlastest kokkupandud võistkonnad. Loomulikult ei puudu palliplatsilt ka tõelised staarid.
Nimelt mängib KG rivistuses kaasa Eesti viimaste aastate üks paremaid “võõrleegionäre” Travis Reed ning treenerina proovib võistkonda võidule viia Eesti rahvuskoondise pikaaegne peatreener Üllar Kerde.
SÜG-i võistkonnale tuleb appi Tallinna Kalevi mängumootor Nicholas Covington ja juhiseid Travis Reedi ohjamiseks jagab oma ala spetsialist Margus Metstak.

Kogu mängu jooksul hoiavad publiku meeled ärksad õhtujuhid, kes kommenteerivad kõike toimuvat. Sel aastal astuvad õhtujuhtidena üles Miko Pupart Saaremaa ühisgümnaasiumist ja Taavi Meier Kuressaare gümnaasiumist. Lisaks korvpalliheitlusele toimuvad ka kolmepunktivõistlus, pealtpanemisvõistlus, publikumäng ning nautida saab mõlema kooli tantsutüdrukute esinemist. Mängu kontrollivad kohtunikud Allar Raamat ja Meelis Ränk.

Hea uudis on ka see, et kõigil soovijatel on võimalus laupäeval kell 10 osaleda Kuressaare spordikeskuses treeningul, mida viivad läbi Üllar Kerde ja Margus Metstak. Kõik korvpallihuvilised noored on trenni oodatud!
“Tähtede mäng” toimus esimest korda 2006. aastal SÜG-i võimlas. 2007. aastast on mäng aga toimunud Kuressaare spordikeskuses, kuna huvi selle mängu vastu on olnud väga suur.

Tegemist on heategevusliku üritusega, mille kogu tulu läheb abi vajavatele inimestele. 2007. aastal toetati 8006 krooniga Kuressaare väikelastekodu teatrireisi, 2008. ja 2009. aasta tulu (vastavalt siis ligi 30 000 kr ja 15 513 kr) läks Kallemäe kooli Kuressaare filiaali õpilastele sporditarvikute ja füsioteraapiavahendite muretsemiseks.

2007. aastal sai SÜG-i “Tähtede mäng” suure au osaliseks, kui see tunnistati Kuressaare linna aasta teoks spordis. Üritus on pälvinud preemia ka Swedbanki projektis “Tähed särama”.
Selleaastast “Tähtede mängu” toetavad: G4S, Selver, Olerex, Arensburg Boutique Hotel & Spa, Oma Saar, Kadi raadio, Klotoid, Tesman, Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Photo.pri.ee , Mõnus Villem, ööklubi Diva, Arctic Sport Spordijoogid, Kuressaare spordikeskus, Elektrumi ärimaja.

Joosep Tõnus


MIKS?

Loomulikult on üks eesmärke levitada inimeste hulgas heategevuslikku mõtteviisi, ja seda eriti koolinoorte seas. Samuti on korraldajate eesmärgiks toetada rahaliselt selliseid inimesi, kes seda väga vajavad. Vähemtähtsaks ei saa pidada ka noortele korvpalluritele võimaluse andmist mängida koos Eesti profikorvpalluritega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)