Tšello osutus Eesti Posti jaoks liiga suureks

Tšello osutus Eesti Posti jaoks liiga suureks

HÄDAS PILLIGA: Soov Karretile uus pill muretseda tekitas peres paraja segaduse.
Foto: Rita Loel

Kuressaare muusikakoolis tšellomängu õppiva Karreti vanemad tellisid pojale Ameerikast tšello, kuid Eesti Post pidas pilli liiga suureks ega võtnud saadetist edasi toimetada. Tegemist on rahvusvahelise standardiga, väidab Eesti Post.

“Otsisime pikemat aega normaalse hinnaga head pilli, mis oleks tehtud käsitööna ja millel ei oleks küljes plastmassvidinaid, ning Ameerikast oli võimalik saada see sisuliselt poole hinnaga – kui arvestada siinseid hindu,” rääkis Karreti isa Egon.
Lisaks pillile, mis muide ei olnud täismõõdus tšello, vaid ¼, telliti n-ö täiskomplekt, koos koti, poognate ja keeltega.
Internetis pille müüv firma Cristalcello.net komplekteeris Egoni sõnul tellimuse kiiresti ja saatis selle kohalikku postiasutusse, kust pakk pidi Eesti poole teele läkitatama. Kuid siis selgunud, et Eestisse nii suurt pakki saata ei saa.

Karreti vanemad said Ameerikast e-kirja, kus selgitati, et kahjuks aktsepteerib Eesti kehtestatud standardit, mis ütleb, et suuremat kui 78 tolli (arvestatud siis pikkus+laius+üm-bermõõt) pakki vastu võtta ei saa, ning makstud raha tagastatakse. Üks toll on sentimeetermõõdustikus 2,54 cm. “Kuna pill pakiti piltlikult öeldes vahu sisse, et see teel ei puruneks, siis ilmselt seepärast tuligi pakk nii suur,” arvas noore tšelloõpilase isa.

“See on kummaline standard,” nentis Egon, lisades, et kõik tuttavad, kellega ta on sellest loost rääkinud, on hämmingus, sest põhimõtteliselt võib inimene ju tellida endale kas või elevandi, külmkapist ja diivanist rääkimata. Ilmselt on sel pille müünud firmal siis leping kohaliku postiasutusega, mis omakorda muid kullerteenuseid ei kasuta.

Aktsiaseltsi Eesti Post kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht Inge Suder ütles Oma Saarele, et tegemist on rahvusvaheliselt kehtestatud postiteenuse tüüptingimustega, mis kehtivad kõikjal.
Eesti Post võtab saadetisi vastu vastavalt universaalse postiteenuse tüüptingimustele, mille järgi võib maksimaalse standardpaki pikim külg olla kuni 1500 mm või kõrguse ja põhja ümbermõõdu summa ei tohi ületada 3000 mm.

Suuremõõdulisena edastatakse standardpakk, mille pikim külg on üle 1050 mm või mille mistahes ümbermõõt ületab 2000 mm. Suuremõõdulise standardpaki mõõtmed ei tohi ületada standardpaki maksimaalseid mõõtmeid, selgitas Suder.
Karreti vanemad ei ole siiski kaotanud lootust tšellot muretseda ja otsivad teisi lahendusi. “Olen vaadanud, et odavam on kas või ise Saksamaale pillile järele minna, kui see siit osta,” sõnas Egon.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)