Ruhnu piloodil lootus reservõppustest pääseda

Ruhnu lennuliini teenindav Avio-Foto OÜ tunneb muret selle üle, et Pärnu–Ruhnu–Kuressaare liinil lendav piloot Karel Lõhmus sai Eesti kaitseväelt kutse osaleda mai alguses ja septembris toimuvatel reservõppustel.

Lennufirma märkis Saare maavalitsusele saadetud taotluses, et piloodile Eestist asendaja leidmisega võib tekkida raskusi, kuna Lõhmuse tööülesannete iseloom eeldab pilooditöö üsnagi spetsiifilisi oskusi ning vähemalt 3–4-kuulise eritreeningu ja stažeerimisperioodi läbimist.
Seega loodab Avio-Foto juhatuse liige Ülo Mell kaitseväe vastutulelikkusele ning on palunud, et kutse tühistataks. Oma Saarele kinnitas Mell aga, et mingit probleemi siiski tekkida ei tohiks, sest põhimõtteliselt on Lõhmusele vajaduse korral võimalik välismaalt asendaja leida.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik selgitas Oma Saarele, et vastavalt püsiasustusega väikesaarte seaduse paragrahvile 8 on riigil kohustus tagada väikesaartele regulaarne transpordiühendus mandri või lähima suursaarega.
Pärnu, Ruhnu saare ja Kuressaare teenindamiseks on maavalitsus sõlminud avaliku teenindamise lepingu ettevõttega Luftverkehr Friesland Brunzema und Partner KG, mida esindab Eestis Avio-Foto OÜ. Seega oodatakse neilt lepingu täitmist ja reiside regulaarselt toimumist.

“Lendur Karel Lõhmuse õppekogunemisele kutsumise tõttu tekib risk, et ettevõte ei leia talle sobivate kogemuste ja oskustega asendajat,” põhjendas Männik lennufirma muret oma piloodi pärast.
“Seetõttu võib kahjustatud saada ülekaalukas avalik huvi, see tähendab lennuliiklus Ruhnu saare ja mandri ning Saaremaa vahel võib katkeda,” lisas ta.

Männik märkis, et Saare maavalitsus toetab lennufirma esindaja taotlust vabastada Ruhnu piloot õppekogunemisest ja saadab vastavasisulise kirja Eesti kaitseväe Lõuna kaitseringkonnale. “Loodame väga, et Ülo Melli taotlus rahuldatakse,” sõnas Männik.
Lõuna ringkonna ülem kolonelleitnant Urmas Nigul ütles Oma Saarele, et probleemiga kindlasti tegeletakse, ja avaldas ka lootust, et Ruhnu lennuliini piloodi mure õppustel osalemise pärast leiab lahenduse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)