Kuressaare 5. lasteaed tuleb betoonist ja värviline

Kuressaare 5. lasteaia aasta algusest taasalanud rekonstrueerimistööde käigus mingeid uusi üllatusi päevavalgele tulnud ei ole, kinnitas Oma Saarele Kuressaare linnavalitsuse ehituse projektijuht Jüri Rand.

Tema sõnul on tööd graafikus ning 1. septembriks peab lasteaed olema avatud. Praeguseks on lammutustööd lõppenud ja nüüd tuleb Ranna sõnul vaadata, millist osa olemasolevast materjalist saab taaskasutada.
Pärast Facio loobumist lasteaia ehitusel jätkanud firma Koger ja Partnerid on oma tööd teinud korralikult. “Ütleme, et nad on olnud korrektsed,” sõnas Rand.

Valminud on ka lõplik tööprojekt, kuid seda ei tahtnud Jüri Rand avalikkusele veel tutvustada, kuna üht-teist on ehk vaja veel muuta ning tarvis on ka kooskõlastusi, mis võtavad aega paar nädalat.

Oma Saarele näidatud projektis on näha, et lasteaiahoone tuleb sama põhiplaaniga. U-kujuline ehitis tehakse valmis betoonist ja maja välisilme saab olema mitmevärviline. Projektijuhi sõnul ei muutu lasteaia ümbruses suurt midagi, vaid sissesõitu plaanitakse Ristiku tänavalt, mis annaks juurde mõningaid parkimiskohti. Jüri Rand ei välistanud, et ümberkaudse ruumi planeerimisel võib väikesi muudatusi tulla veel töö käigus.
Kuressaare 5. lasteaia ehituse maksumus on pärast firma Koger ja Partnerid hankevõitu 20,8 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)