Kuhu minna

Neljapäev, 4. märts

KINO
Divas kl 19.35 See on keeruline. Pilet 50.–

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrtsis karaokeklubi.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 17.30 maakonna II liiga korvpallimeistrivõistlused: Vesse 1 vs. Vesse 2.

Reede, 5. märts

KINO
Divas kl 19.30 Valentinipäev. Pilet 50.–

ÜRITUS
Mustjala rahvamajas kl 20 naistepäevapidu. Tantsuks ansambel Collection. Pilet 25 krooni. Info ja kohtade broneerimine tel 55 569 878, puhvetit ei ole.
Salme kultuurimajas kl 19 Kikilipsupidu. Kavas Krabi külateatri etendus “Kepp ja küla”, tantsuks mängib Mihkel Mereäär, kikilipsukonkurss koos Punaste Sõstardega, avatud baar. Info 45 71 650.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 20 Jazz del Mar: esineb Soome ehedaimaks kolkabluusi meistriks nimetatud Pharaoh Pirttikangas, kes ammutab inspiratsiooni vanadest soome ballaadidest, Tom Waitsi meenutavast laulu- ja pillimängustiilist, Ida-Soome veidravõitu olustikust, keskkonnast ja inimestest. Piletid eelmüügist hinnaga 100/125 krooni, samal päeval 125/150 kr, müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja Kuressaare kultuurikeskuses.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 16 avavad moeteemalise näituse kaks noort moedisainerit Piret Puppart ja Marin Sild. Mõlemad neiud on lõpetanud Eesti kunstiakadeemias moe-disaini eriala ning kuuluvad eesti moedisaini ja -foto alal tunnustatud noorte tegijate hulka. Moeplakatinäitus ”Pühendusega ”Viimasele moele”” / Dedicated to ”The Latest Fashion” püüab irooniliselt läheneda moega kaasaskäimisele ja kohati naeruvääristada selle liiga tõsiselt võtmist. Näitus koosneb seitsmest fotost, igaühes peidus oma õpetlik lugu. ”Pühendusega ”Viimasele moele”” on autorite sõnul sündinud vägagi loomingulises atmosfääris, ”kus kohati kadusid rollipiirid kunstilise juhi, stilisti ja lavastaja vahel, erandiga vaid, et üks meist seisis konstantselt kaamera ees ja teine selle taga”. Fotoseeria ”Pühendusega ”Viimasele moele”” on Piret Pupparti ja Marin Silla esimene suurem ühisprojekt, millesse kaasati ka meigikunstnik Karmen Tamme. Moeplakatinäitus jääb Kuressaare kultuurikeskuses avatuks 7. aprillini.
Orisaare kultuurimajas kohalike meistrite käsitöönäitus. Avatud E–R kl 10–16.
Pärsama kultuurimajas kohalike meistrite käsitöönäitus. Avatud T–R kl 10–14.
Arensburg Boutique Hotel & Spa’s maalinäitus ”Ajajälg Saaremaa mõisates”.

TANTS
Divas SÜGi ”Tähtede mängu” afterparty. Pilet 75 kr / kl 22–24 50 kr. DJ P. Kukk.
Luciferis DJ Kristjan Lillimägi. Naistele sissepääs tasuta.
Mönusas Villemis Õllebingo.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Südaööni sissepääs tasuta.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 18.30 Saaremaa ühisgümnaasiumi V heategevuslik ”Tähtede mäng” korvpallis. Pilet eelmüügist 35 kr, kohapeal 50 kr.


Ürituse eelinfo

Esmaspäeval, 22. märtsil kl 16–19 on Kuressaare kultuurikeskuses võimalus kuulata legendaarse ja kaua oodatud kõnemehe Igor Tõnuristi loengut rahvakultuuriainetel, teemal “Kuidas kanda rahvarõivaid?” Kas sa tead, mis kandi rahvarõivast võiksid/tohiksid sa üldse kanda? Mis puhul neid rõivaid kantakse? Kas sa tead, kuidas kanda oma rõivast suvel või talvel? Kuidas istutakse või astutakse, olles pidurüüs? Mitu sõlge või millised aksessuaarid kokku sobivad  – ja palju teisi küsimusi, millele saame vastuse.

Teeme nii, et edaspidi on saarlased oma rahvarõivaid kandes eeskujuks kogu Eestile. Palun tule ise ja kutsu sõbrad ning rühmakaaslased ka ühes! Oodatud on rahvas kogu maakonnast. Kuulamine ja sissepääs on tasuta. Parema korralduse huvides palun oma osavõtust teatada 18. märtsiks. Võib registreeruda ka kollektiivina. Info maris.rebel@kuressaare.ee , tel 45 20 705, 56 986 981.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)