Internetipakkujad keeravad vinti peale (11)

Viimasel ajal on kohalikud internetiteenuste pakkujad hoogsalt asunud oma teenuste kvaliteeti tõstma ja hinnatundlikumale tarbijale meelepärasemat teenust pakkuma.

Kaks Saaremaa suuremat internetiteenusepakkujat EQ Computer ja Teetormaja kinnitavad mõlemad, et on hiljuti oma mitmete teenusepakettide kiirust kahekordistanud. Samas on firmad valinud klientide võitmiseks erineva taktika.
Teetormaja on tõstnud kiirust kortermajade ühendustes ning plaanib lähitulevikus pakkuda kiiremat ühendust ka raadiolingiga eramajades. Teetormaja hind on jäänud samale tasemele.

“Tendents on üldiselt selline, et klient saab sama raha eest rohkem,” ütles Oma Saarele 1995. aastast siinsel turul tegutsenud Teetormaja süsteemiadministraator Olle Koert. Lisaks internetiteenustele pakub firma ka telefoniteenust.
Teine suurem internetiteenuste pakkuja EQ Computer on samuti ühenduse kiirust kahekordistanud, kuid samas jäävad nad konkurendile selles osas ikkagi alla. Samas annab firma võimaluse, et öisel ajal (kl 1–7) kasvab kaks korda suurenenud kiirus veel kaks korda.

EQ Computeri juht Egon Kaljulaid märkis, et uued paketid on vanadest soodsamad ja kiiremad. EQ Computer pakub lisaks võimalust tellida firmalt ka telefoni- ja televisiooniteenust.
Kas viimase aja kiiruste suurendamine ja hinnamuutused näitavad tihedamat konkurentsi, ei tahtnud kummagi firma esindaja otseselt kinnitada. Olle Koert vastas küsimusele, kas praegu käib hinna ja teenuste osas teineteise ületrumpamine, et tema arvates pakub üks firma hinda ja teine teenust.

Koerti sõnul ei ole Teetormajal kohaliku konkurendi ületrumpamine eesmärk omaette, samas lisas ta, et Teetormajal oleks selleks reserve rohkem.
Egon Kaljulaid arvas aga, et kahe firma omavaheline rebimine ei ole päris õige määrang. Pigem on turusituatsioon muutunud ning rolli mängib just tarbijate hinnatundlikumaks muutumine ja konkurentide lisandumine, seega tuleb pakkuda paremat ja soodsamat teenust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)