Saaremaa ooperipäevad ja Saaremaa koolinoored

Saaremaa ooperipäevade programm 2010. aasta suveks (19.–24. juuli) on meie ees ja piletimüük alanud. Nagu ikka, oleme neid päevi püüdnud siduda ka noorte saarlastega, et ooperipisik jääks nende hinge kogu eluks.

Seekord osaleb ooperipäevade avaüritusel Kuressaare Linnateatris Kuressaare neidudekoor Neidis, osaledes koos rahvusooperi Estonia solistidega Eino Tambergi 80. sünnipäevale pühendatud ooperiõhtul “CYRANO LEND ÜLE RAUDSE KODU”.

Lisaks pakume välja kaks ideed, milles saavad osaleda kõik Saaremaa koolinoored. Esiteks toimuvad 22. ja 23. juulil Kuressaare Linnateatris Leelo Tungla ja Olav Ehala uue lavaloo “Käsikivi kosmosest” esietendused. Me
ootame, et noored pärast selle etenduse äravaatamist oma arvamused ja mõtted kirja paneksid ning saadaksid hiljemalt 15. augustiks aadressil: ajaleht Oma Saar, Kuressaare, Tallinna tn 9.

Töö tuleb varustada märgusõnaga ja samasuguse märgusõnaga varustatud kinnisesse ümbrikusse lisada oma nimi, kool ja klass. Kolm paremat tööd (eraldi põhikoolide ja gümnaasiumide arvestuses) avaldatakse Saaremaa ajalehtedes ja ajakirjas Hea Laps. Lisaks saavad laureaadid mälestuseks äsjailmunud raamatuid.

Teiseks: need noored, kes ei viitsi kirjutada, kuid on valmis midagi meisterdama, võivad meile saata põnevalt tehtud maske. Soovitame need koos märgusõna ja sama märgusõnaga varustatud kinnise ümbrikuga, milles on tegija nimi, kool ja klass (soovitatavalt ka telefoninumber), saata hiljemalt 1. juuniks aadressil: Saaremaa Kunstistuudio, Kuressaare, Lossi tn 5.

Kuus paremat maskimeistrit – nii põhikoolidest kui ka gümnaasiumidest – kutsutakse rahvusooperi Estonia mängitava Verdi ooperi “Maskiball” etendusele Kuressaares 24. juulil. Kõik võistlusele saadetud maskid pannakse samal päeval välja meie Kuressaare ooperimajas.

Arne Mikk
Saaremaa ooperi-
päevade kunstiline juht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)