Mahavok toob Kuressaarde uue kõlaga vanad laulud (7)

Mahavok toob Kuressaarde uue kõlaga vanad laulud

MUUSIKAT NII NOORTELE KUI VANEMATELE: “Kuressaare kontserdil saab kuulda nii uuemaid kui vanemaid lugusid Mahavoki repertuaarist,“ lubas ansambli Mahavok juhtfiguur Heini Vaikmaa.
Foto: Heiti Kruusmaa, www.musicinphoto.com

Kunagine legendaarne menubänd Mahavok on tagasi ja esineb kõikide saarlastest muusikasõprade rõõmuks suure reede nädalavahetusel, 3. aprillil kell 20 kontsertprogrammiga “Meridiaanid” Kuressaare spordikeskuses. Lisaks helilise uuenduskuuri läbi teinud Mahavokile astuvad kontserdil üles Marten Kuningas, Eesti Tantsuagentuuri tantsijad ja Trikivabriku artistid. Laval on ka nii Kare Kauks kui ka Karl Madis.

“Meie jaoks ei ole tagasitulek lavale olnud kunagi omaette eesmärgiks,” ütles Mahavoki juhtfiguur Heini Vaikmaa Oma Saarele. Tema sõnul on palju olulisem olnud see, et tehtu endile meeldiks, ning me saame olla ainult tänulikud, et see meeldib ka paljudele kuulajatele.

“Selle sajandi alguses üritasime ka korra come back’i teha, kuid siis ei saanud asju tehniliselt paika ja seda head tunnet sisse,” meenutas Vaikmaa, lisades, et 90-ndatel olidki Eesti muusikamaailmas veidi teistsugused tuuled puhumas ning ilma tegid lihtsakoelisemad ansamblid. Kui aga Mahavok poolteist aastat tagasi Heini Vaikmaa 50. sünnipäevaks siiski Padise kloostris kokku sai ja sõprade-tuttavate meeleheaks kontserdi andis, tuli pillimeestel-lauljatel tegutsemise soov tagasi.

Mahavoki kontserdid igale vanusele

Siiani on come back’i teinud Mahavoki kontserdid läinud täismajadele. Vaikmaa tõdes, et sugugi mitte kõik, kes neid kuulama tulevad, ei ole vanema generatsiooni nostalgilised esindajad. “Rock Cafe’s näiteks oli saalis valdavalt noorem seltskond, kes on meie lugusid kuulnud raadiojaamade vahendusel,” märkis Vaikmaa, kes lubas ka Kuressaare kontserdil nii uut kui ka vana Mahavokki.

“Kindlasti on kavas ka vanad tuntud lood “Mägede hääl” ja “Usu ometi”, kus solistiks on Kare Kauks, aga üles astub ka Marten Kuningas, kes esitab minu poolt Eesti Laul 2010 konkursiks kirjutatud laulu “Oota mind veel”,” tutvustas Vaikmaa, lisades, et kõik Mahavoki repertuaari kuuluvad ja kontserdil esitamisele tulevad lood on saanud tänapäevase kõlapildi ning “Meridiaanide” kontserdi jaoks on laval tantsulised etteasted Eesti Tantsuagentuurilt ja elava tule show Trikivabrikult. Kindlasti pakub omaette elamuse surround-heli, mis Vaikmaa kinnitusel tähendab seda, et publikule kostab heli ruumiliselt – kõlarid pannakse ka inimeste selja taha.

Tule-show spetsiaalselt Saaremaa kontserdi jaoks

“Võrreldes varasemaga oleme läinud veidi rockilikumaks,” usub Vaikmaa, lubades siiski Kare Kauksi, Karl Madise ja Marten Kuninga laulude vahele instrumentaalpalu, nagu see oli ka vanasti. “Instrumentaallugude pool on meil ikka jazzilikum,” sõnas Vaikmaa.
Spetsiaalselt Saaremaa kontserdi jaoks on instrumentaalloo “Tulekahju” vürtsitamiseks lavastatud elava tulega show ning tantsulised etteasted instrumentaallugude “Whats You Fantasy” ja “Primitive Force” ilmestamiseks.

Vaikmaa kinnitusel astub Mahavok Kuressaares üles vanas heas algkoosseisus, vaid Kristjan Kirme on tervislikel põhjustel kahjuks eemale jäänud. Uuendusena on elektroonilistele trummidele lisatud ka naturaaltrummid, mille taga on Roland Puusepp, kuid tuntud headuses on laval Heini Vaikmaa (kitarrid, klahvpillid, elektroonika ja vokaal), Raul Arras (bass), Sven Himma (löökriistad ja vokaal), Kalev Aas (klahvpillid), Karl Madis (saksofon, suupill ja vokaal) ning Anet Vaikmaa, Keir Orav, Ketter Orav (vokaal).

Kontserdi sooduspiletid hinnaga 125 krooni on müügil 28. märtsini. Alates 29. märtsist maksab pilet 150 krooni. Iga piletiostja saab kingituse. Piletid on müügil Piletilevi kassades ja www.piletilevi.ee ning Saare- ja Muhumaa postkontorites, kultuuri- ja rahvamajades ja Kuressaare spordikeskuses. Kuula kontserdil esitamisele tulevaid lugusid aadressilt www.hot.ee/helostar .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)