KG galakontserti ilmestasid minisketšid

KG galakontserti ilmestasid minisketšid

SISUKAS MOEDEMONSTRATSIOON: Kristiina Purga kollektsiooni esitlevad vasakul Riin Maripuu ja kollektsiooni autor Kristiina Purga.
Foto: Egon Ligi

Pühapäeval, veebruari viimasel päeval olid Kuressaare Linnateatri laval Kuressaare gümnaasiumi kõige andekamad ja edukamad õpilased. Nimelt toimus taas selle kooli juba traditsiooniks kujunenud galakontsert. Sedakorda niisiis kaheksas, paraku oli publikut oodatust vähem.

“Vabu kohti leidus nii saalis kui ka rõdul. Arvatavasti jäi tänavu reklaami väheseks,” avaldas arvamust kontserdi peakorraldaja Laine Lehto.
Lavalt käis läbi ligikaudu 180 õpilast, algklassidest kuni gümnaasiumini välja, igaüks seejuures omal alal tunnustatud. Kava oli mitmekülgne ja etteasteid nii-öelda polkast rokini.

Laval olid nii maakonnas kui ka vabariigis tunnustatud solistid ja ansamblid; tantsukavad, mis koolisisestel võistlustel tunnustust pälvinud; poiste püramiidid; etlejad, kes edukalt üleriigilisel konkursil esinenud; rahvatantsurühm Sõlesepad, kooli kõnemeistrid ning ka lühikesed moedemonstratsioonid. Eesti keelele vahelduseks kõlas lavalt nii inglis- kui ka venekeelseid laule.

“Kuressaare gümnaasiumi muusikud, etlejad, võimlejad ja rahvatantsijad on läbi aastate nauditavad olnud. Mis veel rõõmustas – kontserdil tulid lisaks rohkele õpilaste omaloomingule esitusele ka kahe KG vilistlase laulud: Margus Vaheri “Üle kuristiku” ja Erko Niidu “Ööviiul”,” rääkis Laine Lehto. “Meie koolil on, mille ja kelle üle uhkust tunda.”

Kuigi tegu on üsnagi traditsioonilise üritusega, oli kontsert sel aastal veidi teistmoodi. Nimelt kasutati etteastete vahel esimest korda humoorikaid minisketše, mida esitasid õhtujuhid, maakondlikul kõnevõistlusel grand prix’ saanud Taavi Meier ja äsja Kuldsuu kõnevõistlusel Oraatori eripreemia pälvinud Ivar Piterskihh oma väikeste abilistega algklassidest Silveri ja Sten-Erikuga. Neljakesi arutati naiste üle, tehti nalja elu enda kulul ning ei puudunud ka tõsisemad mõtlemapanevad jutud.

“Nende hoogne ja improvisatsiooniline show oli tõepoolest uudne lahendus muidu ehk akadeemilisele galakontserdile,” arvas Lehto.
Stiilse punkti pani kontserdile Linda Lapi ja Ivar Piterskihhi lugu “See on KG”. Loo põhi pärineb kuulsa räppari Jay-Z repertuaarist, millele oli uued sõnad teinud Kosmopoliit. Kokkuvõttes oli kontsert igati uhke ja kiidusõnu kuulis publikult veel garderoobiski.

Kristi Kandima, Kerttu Olesk


Tänu

Pühapäeval, 28. veebruaril Kuressaare Linnateatris toimunud KG 8. galakontserdi õnnestumisse andis oma panuse ligikaudu 200 KG õpilast, õpetajat ja head abilist. Minu siiras tänu kõigile, kes te muutsite selle pühapäevase õhtupooliku nauditavalt ja originaalselt eripalgeliseks!

Aitäh, et olemas olete: kõik osalenud õpilased, õhtujuhid Ivar Piterskihh, Taavi Meier, Silver Vahstein ja Sten-Erik Liiv; õpetajad-juhendajad Marit Tarkin, Pilvi Karu, Helle Rand, Mai Rand, Veikko Lehto, Eve Tuisk, Maret Laurson, Merle Rekaya, Merle Tustit, Raili Kaubi, Maria Pärn, Ellen Kask, Kristel Salumaa, Gabriel Sepp, Endel Tustit; head abilised Madis Aavik, Grete Saluste, Arvi Tanila, Kertu Saar, Anneli Meisterson, Renate Pihl, Kristi Kandima, Kerttu Olesk, Mareli Ots, Mari-Liis Sepp, Ann Põder, Elin Ligi, Aili Allas, Brenda Rauniste, Hanna-Leena Kesküla, Britta Virves ja Priit Arge! Tänu ka Kuressaare Linnateatri lahkele kollektiivile ja Gairi Pruulile Lillekojast!

Laine Lehto
peakorraldaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 114 korda, sh täna 1)