Saaremaa jääpurjetajad EM-l viiendad (1)

Raskete jääolude tõttu praktiliselt eelnevalt treenimata võistlema läinud saarlaste parimaks tulemuseks jääpurjetamise Monotüüp-XV klassi EM-l jäi esimeses sõidus saadud teine koht.

Jääprobleemid olid ka Hollandis, kus võistlused algselt toimuma pidid. Viimasel hetkel koliti need üle Saksamaale Kölni linna lähistele, kus eelmise nädala keskel peeti nii EM kui ka Balti karikavõistlused.
Kokku sõideti EM-il 7 sõitu, mille tulemuste alusel osutusid võistelnud 25 meeskonna konkurentsis parimateks venelased Vadim Bikler ja Alex Vostronosov 11 punktiga.

Parimad Saaremaa Merispordi Seltsi sõitjad Veljo Heinmets ja Roland Pildre said sõitudes kohad 2.; 6.; 9.; 7.; 6. ja 5. Mahaarvamisele läks viiendas sõidus saadud 11. koht. Kokku kogusid Heinmets-Pildre 35 punkti. Neljandaks tulnud parimatele eestlastele Vello Jürjole-Andres Laulule kaotasid saarlased nelja punktiga.

Teistest saarlastest olid Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 71 punktiga 12. kohal ning Kaarel Trei ja Ott Kolk lõpetasid EM-i 15. koha ja 80 punktiga.
Eelmisel aastal Poolas Balti karika võitnud Heinmetsal-Pildrel sel aastal seda kaitsta ei õnnestunud. Kolmes sõidus saadi 6.; 10. ja 5. koht ning 21 punktiga lepiti 4. kohaga. Saar-laid-Kruusmägi olid 52 punktiga 11. kohal ning Trei-Kolk 59 punktiga 15. kohal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)