Saare murre reetis arvatava miljonikelmuse korraldaja (41)

Saare murre reetis arvatava miljonikelmuse korraldaja

KES ON NÄINUD? Rapla politsei palub kõigil, kellel on teavet Arvi Salongi asukohast, helistada tel 110 või 48 92 910.
Foto: Politsei

Kolme miljoni kroonise kahjuga Rapla inkassaatorikelmuse idee väidetav autor on varem pangaröövi eest pikka vangistust kandnud saarlane Arvi Salong, keda politsei taga otsib.

“Suure tõenäosusega on ta jah selle kuriteoga lähedalt seotud,” kinnitas Lääne ringkonnaprokurör Aarne Pruus. Seda, mis rolli Salong kuriteos etendas, ei soovi uurimisorganid ametlikult avaldada.
Siiski on küsimus, kes oli see umbes 180 sentimeetrit pikk mees, kes kaks päeva enne pangaröövi Elvast hiljem Raplas kuriteol kasutatud Ford Courieri kaubiku ostis, ilmselt vastuse saanud.

Kuigi mees kandis maskeeringuks pikkade juustega parukat ja väitis end tulevat Kohtla-Järvelt, reetis tema tegeliku päritolu tuntav Saaremaa murre. Kolm kuud pärast skandaalset kelmust on uurijad veendunud, et see mees oli varasemast tuntud seifivaras ja pangaröövel Arvi Salong (40).
Rohkem kui kolm kuud pärast skandaalset kuritegu ja kahe väidetava kurjategija vahistamist juba novembris, jõudis politsei eelmisel nädalal niikaugele, et kuulutas Saaremaalt pärineva Salongi ametlikult kahtlustatavaks.

Et mehe asukohast puuduvad igasugused teated, kuulutati ta ühtlasi ka tagaotsitavaks. “Igasugune info tema asukohast oleks teretulnud,” ütles ringkonnaprokurör.
Varem ajalehtede kriminaalkroonikates figureerinud mehe kohta pärinevad viimased avalikud andmed eelmisest suvest. Siis jäi ta Sõrve poolsaarel madalikule sõitnud Kreeka laeva Volare vraki metalliks tükeldamise eest võlgu mitmele firmale. Salong kadus kui tina tuhka, vormistades metallitöödega tegelenud Mostbalti juhatajaks 24-aastase endise vangi.

Meedia tähelepanu alla sattus Salong kümmekond aastat tagasi, kui röövis 1999. aastal Läänemaal Lihulas panka. Näo varjamiseks maski kandnud Salong tulistas pangas kolm lasku lakke, misjärel pangatöötajad talle nn rahanuku ja tühja tellerilaeka ulatasid.
Selle, et ta oli pangast sisuliselt tühjade kätega lahkunud, avastas Salong alles hiljem kuriteokohalt põgenedes, kui ta spetsiaalselt pangarööviks ärandatud autos paki sisu kontrollis. Kohtus väitis ta, et röövima ajendas teda Saaremaa politsei surve.

Et pangaröövi ajal oli mehel kanda tingimisi pooleteistaastane vanglakaristus 1998. aastal Kihelkonna vallamaja seifi lõhkumise eest, mõistis Lääne maakohus ta kokkuvõttes seitsmeks ja pooleks aastaks trellide taha.

Risto Berendson, Postimees

 


 

Miljonikelmus Raplas

Sularahakeskuse inkassaatori vormi kandnud kurjategija sai 2. novembril Rapla SEB pangakontorist saagiks kolm miljonit krooni. Et kuriteo käigus vägivalda ei kasutatud, kvalifitseeris politsei juhtumi kelmuseks. Kuriteo üks väidetav kavandaja oli Sularahakeskuses töötanud ja samas kontoris Tallinnast korduvalt raha järel käinud Illar (40), kes viibib praegu vahi all. Kuriteo päeval oli ta haiguslehel.

Teine vahi all viibiv kahtlustatav oli varem raske isikuvastase kuriteo eest karistatud Andrus (31), kes oli end sel päeval maskeerinud nii, et ta rahale järgi minnes näeks välja võimalikult Illari moodi.
Kuigi skandaalse kuriteo väidetavad asjaosalised on tabatud, on saagiks saadud kolm miljonit krooni siiani leidmata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)