Jahimees tulistas endale kätte (11)

Laupäeva õhtul sai jahi käigus oma relvast vigastada jahimees, kes looma taga ajades ennast kätte haavas. Jahimees toimetati Kuressaare haiglasse, kust ta lubati pärast operatsiooni kodusele ravile.

“Näpp on alles,” ütles viga saanud 24-aastane jahimees Oma Saarele. Tema arvates võib juhtunut võtta kui õnnelikku õnnetust, sest metsast haigla poole sõites ei olnud ta sugugi kindel, et sõrm alles jääb.
Õnnetus juhtus 27. veebruari õhtul Orissaare vallas Suur-Pahila kandis metsseajahil.

“Lasti siga, kuid see ei jäänud maha,” meenutas noormees juhtunut. Ta otsustas seale järele minna ja võttis koera ühes. Jahikoer võttis kiirelt jälje ja hakkas haukuma, andes sellega peremehele märku, et on loomal jälil. Mees otsustas relva laadida. Õnnetus juhtus hetkel, kui ta põõsa alt läbi ronis.
“Panin käe püssitoru ette, et ots lumiseks ei saaks,” rääkis jahimees. “Aga kaitseriiv läks maha ja kui uuesti püsti tõusin, tõmbas oks päästikut ja nii see juhtus.”

Politseijuht Kaido Vahteri sõnul on jahipidamisel oma eeskirjad ja relvaga mööda metsa jalutades ei tohi see olla laetud.
“Järelikult selle reegli vastu eksiti,” oli Vahter kindel. Tema sõnul on kahetsusväärne, et taolisi juhtumeid, kus jahipidamise käigus keegi end vigastab, on igal aastal ning üks juhtum lõppes koguni surmaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)