Tants ja Iiri tegid Semyst saarlase (15)

Tants ja Iiri tegid Semyst saarlase

TREENER JA TREENITAV ÜHES ISIKUS: Semy on ühekorraga nii treeneriks noortele tantsuhuvilistele kui ka tantsuõpilaseks ise välja õpetatud treeneritele.
Foto: Erakogu

Saaremaal tuleb tõenäoliselt tikutulega otsida inimesi, kes poleks kuulnud Sergei Morgunist ehk Semyst ja Iiri Roometsast. Pea iga tantsulembese saarlase südame on nad võitnud tänu oma esimesele ühisele “lapsukesele” Semiirile – saarele hulgaliselt preemiaid ja seeläbi ka kuulsust toonud tantsukoolile.

 Üheskoos loodud kool tuli aga alles seejärel, kui aastate eest teineteisele pilk peale pandud sai ning pealinna poiss Semy otsustas, et ega ta siit Saaremaalt enam ära minna kavatsegi. Et aga iga lugu tuleb alustada ikka algusest, siis alustame ka Saaremaa suurima tantsuvankri vedajate pere loo jutustamist sealt, kust kõik alguse sai.

Noorukeste Semy ja Iiri tee ristus esmakordselt 1997. aastal, kui Tallinnas Õismäe elamurajooni kõrgete kivimajade vahel sirgunud Semy tuli oma tolleaegse bändiga Saaremaale esinema ning heledapäine saarepiiga Iiri juhtus seda üritust siin täiesti juhuslikult korraldama. “Siis juba panime üksteist rohkem tähele,” tunnistab Semy, lisades, et järgmist kohtumist ei pidanud noored sugugi kaua ootama.

Kertu Kalmuse portreed Sergei Morgunist loe edasi laupäevase Oma Saare “Saarlase” leheküljelt.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)