Kuressaare pääses kopsakast viivisearvest (1)

Kuressaare pääses kopsakast viivisearvest

KAHJULIK ÜRITUS: Eelmise aasta merepäevad jäid kahjumisse hoolimata sellest, et osa üritusi olid tasulised.
Foto: Peeter Kukk

Niigi kõvasti miinustesse jäänud Kuressaare merepäevad pääsesid üle noatera 32 000 krooni suuruse viivise tasumisest. Üüratu viivis ähvardas merepäevade korraldajaid, kuna Kultuurivara juht Villu Veski oli ostnud teenust, mille viiviseks oli määratud 0,5% päevas.

Kogusummas 160 800 krooni eest telke ja inventari rentinud Kuressaare Kultuurivarale esitas 2009. a detsembris viivisearve OÜ Citybrokers, kuna Kultuurivaral olid arved osaliselt maksmata ning iga päev tiksus maksmata summa pealt 0,5% viivist.

Praeguseks on Kuressaare linnavalitsus suutnud n-ö tulekahju kustutada ja jõuda kokkuleppele, et teenuse osutajale makstakse viivist vastavalt võlaõigusseadusele 0,022 protsenti ehk siis veidi üle 1400 krooni.
Seda on üle 20 korra vähem, kui Villu Veski hooletuse tõttu oleks pidanud maksma juhul, kui vahendusega tegelenud ja ise omakorda algsele teenusepakkujale võlgu jäänud OÜ Citybrokers poleks linnavalitsuse ettepanekuga nõustunud.

Merepäevad ei läinud eelmisel aastal hästi. Osaliselt oli see tingitud vihmasest ilmast ning erinevate allikate andmeil ka seetõttu, et loodetud toetajate arv jäi väga ahtakeseks. Miinust kogunes nii palju, et linn eraldas ürituse kulude katteks juba eelmise aasta II lisaeelarvega 300 000 krooni.
Villu Veski ütles Oma Saarele, et merepäevad ei läinud tõepoolest nii hästi, kui loodetud. Majanduskriisi aastal olevat aga suurürituste korraldamisega seonduvate arvete osade kaupa maksmine tavaline praktika.

Samas lausus Veski, et enne ürituse toimumist ei näinud ta mingit põhjust teha teenusepakkujatele ettepanek, et arved tasutaksegi osakaupa. Villu Veski allkirjastas ka lepingu, kus ilutses viiviseprotsent 0,5% päevas.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koov tõdes, et arvet tasuti määratud maksetähtajast hiljem ja osade kaupa. Miks Villu Veski säärase viivisega nõustus ja miks selline probleem üldse tekkis, palus Koov küsida Villu Veskilt endalt.

“Polnud mahti süveneda viiviseprotsendi suurusesse, mis sageli on lepingutes ka automaatne suurus,” põhjendas Villu Veski.
Ka Koov märkis, et soodsa lepingu ootuses jäetakse viivisemäär ja muud lepingupunktid pahatihti kahe silma vahele.
“Kuressaare linnavalitsuse rahandusosakond juhib linna sisekorra eeskirjade kohaselt lepingute kooskõlastamisel alati tähelepanu ja parandab võimaliku viivise protsendi vastavalt võlaõigusseaduses sätestatule ehk siis 0,022 protsendini päevas,” ütles Kalle Koov.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)