Kuivastu sadamas lõhatakse aprillikuuni pinnast

Väikelaevade sadama akvatooriumi põhja kobestamiseks ja süvendamiseks vajalikud lõhkamistööd toimuvad AS-i Saarte Liinid arendusdirektori Peeter Oopkaubi sõnul kindla kava järgi ja väga täpselt reglementeeritult.

“Lõhkamine on vajalik, kuna ehitustööd toimuvad kõvas pinnases,” ütles Oopkaup. “Töö peab olema lõpetatud 1. aprilliks,” täpsustas ta, et kärgatusi võib Kuivastu kandis kosta veel kuu jagu päevi.

Oopkaup märkis, et lõhkamistööde läbiviimiseks on kõik punkthaaval paika pandud ning täpselt nii, nagu kirjas on, ka toimitakse.
“Tööde kohta on tehtud tehniline projekt, mis on kinnitatud tehnilise järelevalve ametis, aga eks muidugi peab kõigist ohutusnõuetest kinni pidama,” on arendusdirektori sõnul tegemist spetsiifilise tegevusega. Abinõusid, kuidas ohutust tagada, on Oopkaubi sõnul ühtekokku ligi kaks pikka lehekülge.

Lõhkamistööd toimuvad tema sõnul Kuivastu autode ootealale suhteliselt lähedal, mis on ka üks põhjustest, miks ohutusreegleid nii palju on. “Igatahes on tagatud, et keegi viga ei saaks,” kinnitas Oopkaup. Tähtis on tema kinnitusel ka see, et lõhkamine toimub eranditult vaid päevasel ajal, mitte pimedas, ja on kindlad mängureeglid, kuidas see töö täpselt käib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)