Kuidas Saare maakonnas iseseisvuspäeva tähistatakse (5)

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär:
Orissaares on seda päeva alati tähistatud kultuurimajas piduliku aktus-kontserdiga. Kavas on oma kultuurimaja ringide etteasted, lapsed loevad meile luuletusi, loomulikult on vallavanema sõnavõtt koos tänusõnadega, sest meil on terve rida inimesi, kes väärivad valla tänukirja. Kõik tänukirja saajad saavad vallalt kingituseks ka ooperipäeva piletid.

Lümanda kultuurimaja juhataja Ulvi Põld:
Toimub pidulik kontsert-aktus, avatud on ka kohalike käsitöönäitus. Üritusel tunnustame vallaelanikke ja anname üle elutööpreemia. Tunnustame kultuuri, hariduse, spordi, ettevõtlusalade tublimaid, laulu- ja tantsupeost osavõtnud kollektiivide juhte, esmakordselt antakse välja külaelu ja seltsielu edendamise preemia. Ka maakonna teeneteplaadi saaja saab valla poolt õnnitletud.

Pidupäevakõnega astub üles vallavolikogu esimees Mart Maastik. Edasi tuleb tervituskontsert, kus astuvad üles valla taidlejad, alates lasteaialastest, lõpetades memmede-taatidega. Nende vahele mahuvad ära kõik teised.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam:
Kihelkonna vallas tähistatakse iseseisvuspäeva täie tõsidusega ja seda selle sõna heas mõttes. Üritus algab teenistusega kirikus, edasi minnakse kalmistule, kus pannakse pärjad mälestussamba jalamile. Sinna on lubanud saata oma esinduse ka Kaitseliit. Pidulik kontsert-aktus toimub rahvamajas, kuhu on külalisena esinema kutsutud Saaremaa Ühendatud Meeskoor. Tunnustatakse valla aukodanikku ja kiidetakse ka teisi tublimaid.

Salme valla kultuurijuht Maire Sillavee:
Alustame kirikumajas koduste laulude kontsert-teenistusega, edasi on kultuurimajas aktus, kus peetakse pidupäevakõnesid, austatakse vabadusvõitlejaid, antakse kätte valla stipendiumid ja edasi tuleb juba kontsert. Esinevad külakoor ja Punased Sõstrad, kooli lauluso-listid ja I klassi laste rahvatantsurühm. Seltskonnatantsuklubi Varbarõõm tuleb välja uue repertuaariga. Lõpuks on kaetud traditsiooniline kohvilaud.

Kärla vallavanem Villi Pihl:
Meie vallas tähistatakse seda päeva aktustega koolis ja lasteaias. 23. veebruari õhtul toimub Kärla rahvamajas Kaitseliidu Saaremaa maleva näitetrupi etendus “Isamaa ilu hoieldes…”, mille autor on tuntud naiskodukaitsja Rita Loel.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep:
Meil on Pärsama kultuurimajas volikogu esimehe ja vallavanema ühine vastuvõtt. Esinevad oma valla taidlejad. Need üritused on meil igal aastal olnud mõeldud teatud eluvaldkondades tegutsevate inimeste tunnustamisena. On olnud näiteks vastuvõtud ettevõtjatele ja oma valla asutuste töötajatele. Selleaastase vastuvõtuga tunnustame külavanemaid, külaseltside eestvedajaid ja kõiki, kes on aktiivselt kaasa löönud kohaliku elu edendamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)