Lumeuputus muudab uulitsad ühesuunaliseks (13)

Lumeuputus muudab uulitsad ühesuunaliseks

TÄNAVAD JÄÄVAD KITSAKS: Võimalik, et lumeuputuse tõttu muudetakse Kuressaares mõned uulitsad, näiteks Uus tänav ühesuunaliseks.
Foto: Peeter Kukk

“Oleme kaalunud kitsaste tänavate ühesuunaliseks muutmist,” tunnistas eile Kuressaare abilinnapea Kalle Koov. Sellekohast otsust arutatakse järgmisel reedel, mil koguneb linna liikluskomisjon.

Kui teatud tänavad otsustatakse liikluse lihtsustamiseks ühesuunaliseks muuta, siis antakse Koovi kinnitusel sellest linnaelanikele meedia vahendusel viivitamatult teada.
Reede öösel möllanud järjekordne tuisk on omavalitsusjuhtide meele mustaks teinud ning murepilv aina kasvab, sest ilmaprognoos lumesadude lõppu ei luba.

Raha sulab käest

Ainuke, mis suure hooga õhemaks jääb, on omavalitsuste rahakott. Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul on linnatänavatel korraga tööl nii Linnamajanduse masinad kui ka kogu renditehnika.

Lumevallide linnast välja organiseerimisele on selleks nädalavahetuseks lõpp tehtud, sest praeguseks on lumeveole täiendavalt kulutatud ligi miljon krooni ehk pea kogu 2010. aasta eelarve reserv. “Nädalavahetuse põhitöö on tänavad sõidetavad hoida,” ütles Koov Kadi raadiole antud intervjuus.

Abilinnapea märkis, et kui ilmaolud on jätkuvalt sellised, nagu nad on ja lund aina juurde sajab, siis eelkõige keskendutakse lähipäevil lihtsalt tänavate lahtihoidmisele ja uuesti vaetakse võimalusi uuel nädalal.

Linnamajanduse juhi Urmas Raigi sõnul on töömehed enamasti rakkes just öösiti, sest päevasel ajal, kui linnas on elav liiklus, on teedel-tänavatel töötegemine raskendatud. Siiski on lumesahad liikvel ka päeval. “Olukord on muidugi raske ja kui lähipäevadeks ennustatud lumi kõik maha sajab, siis mingisugust leevendust see kindlasti ei too,” nentis Raik.

Torgu loodab riigi abile

Olukord on endiselt kehv ka Sõrves, kus lumekoristusele on kulunud oluliselt rohkem raha, kui eelarvet koostades arvati. Seega üksi rabeleda vald vallavanem Tiit Põllu sõnul enam ei jaksa. “Arvan, et peame siiski pöördumise tegema riigile,” ütles Torgu vallavanem Oma Saarele. Kui mõne nädala eest avaldas Põld veel lootust, et omavalitsused koonduvad ühises hädas ja lisaraha küsitakse riigilt üheskoos, siis sel korral jääb ühine avaldus siiski tegemata.

“Asi on nii, et teistel on eelarved suuremad ja teehooldusrahad seega samuti suuremad ning tundub, et neil ei ole see lumi nii suur probleem kui meil,” põhjendas vallavanem kehva seisu jäämist. “Üsna kole väljavaade on,” nentis Põld.

Raha saamine kahtlane

Kuressaare linnavalitsuse hinnangul ei ole aga kuigi tõenäoline, et riik kellelegi mingisugust abiraha eraldaks. “Tänavused lumeolud on väga erakordsed ja seda kõikjal,” märkis Urmas Raik. “Ka riigil napib raha,” tõi ta lihtsa põhjuse.

AS-i Saaremaa Teed juhatuse liikme Üllar Seemani hinnangul on olukord vähemalt suurematel teedel kontrolli all.
“Nädalavahetuseks on prognoos küll kehvem, aga meie oleme varakult valmis välja minema,” kinnitas Seeman.
Tema hinnangul oli möödunud aasta lõpul möllanud lumetormi ajal olukord oluliselt hullem, kuid hakkama saadi ka siis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)