Kuhu minna

Kuhu minna

Ene Schultz.
Foto: Egon Ligi

Neljapäev, 18. veebruar

KINO
Divas kl 19.50 Neljanda astme kontakt. Viimane seanss. Pilet 50.–
Pärsama kultuurimajas – külla tuleb kinobuss. Kl 11 multifilm Džungliloom Hugo. Kl 17 noortefilm Buratino. Piletid 25.–/30.– (täisk).

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 Vares. Lavastaja Raivo Trass. Pilet 150.– / 100.–.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 19.30 maakonna võrkpalli meistrivõistlused: Kaarma vs. Vanalinna KSK.

Reede, 19. veebruar

ÜRITUS
Kuressaare Linnateatris kl 19 Kahepeale kokku 140 aastat ehk Loeme ja mängime Tuulikuid. Osalevad Jüri ja Ülo Tuulik jt. Alates kl 18 autogrammitund Tuulikutega. Sissepääs tasuta.
Taritu koolimajas kl 20 peoõhtu. Esinevad oma maja kollektiivid ja külalised. Tantsuks mängib Mihkel Mereäär. Riietus pidulik – pikk tualett, ülikond, sinimustvalge… Pääse 75. –.

KINO
Divas kl 19.35 Eli raamat. Seiklusfilm. Pilet 50.–
Orissaare kultuurimajas – külla tuleb kinobuss. Kl 10 näidatakse mudilastele Eesti multifilmiklassikat, pääse 20 kr. Kl 12.30 lastefilm Torm, pilet 25 kr. Kl 19 kõigile Pangarööv. Pilet 25 kr.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Pilet 75.– / kl 22–24 50.–
Kodulinna lokaali sissepääs alates kl 24. Pääse 25.–
Luciferis Eesti Asi 2010. DJ Märt Rannamäe & Bill Young. Pääse 50.–
Club Privilege’is DJ Mikk Saarela. Keskööni sissepääs tasuta.
Mönusas Villemis Vares Unplugged.


Näitus

Fotonäitus “Talvises vaikuses” Turufotos

Sõnatult seisatan lumises lummuses
Mõtted vaikides eemale viin
Tunnetan soojust jäätunud külmuses
Vaatan aeg on peatunud siin…

Need isetehtud luuleread võtavad kokku Kuressaare Turufotos avatud Ene Schultzi (fotol) fotonäituse teema. “Valisin näituseks välja oma talvepiltidest paremad ja kui ma neid vaatasin, siis oli kõik nii vaikne ja rahulik, et sellest tuligi pealkiri ja nagu iseenesest ka salm sinna juurde,” rääkis Kuressaare Turufoto fotograaf Ene Schultz, kes on fotograafiaga tegelenud juba lapsest saadik.

“Fotograafia ei ole ainult mu töö, ta on hobi ka,” kinnitas Ene, selgitades, et tänapäeval on fotograafia mõiste laienenud, foto ja kunst on hästi lähedased. Samas tunnistas ta, et kauneid hetki loodusest on üsna raske tabada, selleks peab olema sobiv ilm ja valgus.

“Läksime pildistama, õhtul jõudsime lahe äärde ja olime ise juba suhteliselt külmunud,” jutustas Ene, kuidas sai mindud mere äärde pilte tegema ja võetud sellest maksimum, kuni päike pilvede taha kadus. Ene valmistus oma sõnul juba lahkuma ja asus asju kotti pakkima, kui ta veel kord millegipärast selja taha vaatas. “Oh… päike hakkas uduste pilvede sees loojuma,” meenutas Ene. Ta haaras kähku taas aparaadi ega pannud pildistamise tuhinas tähelegi, et näpud on peaaegu külmumas…

Ene Schultzi fotod on pildistatud kompaktkaameraga Olympus SP-560 ja vanemat tüüpi peegelkaameraga Olympus E-1. Näitus on avatud igal tööpäeval kella 18-ni ja laupäeval kella 15-ni.

Evely Aavik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)