Jää pole autode kandmiseks ühtlaselt paks (3)

Jää pole autode kandmiseks ühtlaselt paks

Foto: Margus Muld / ERR

Maanteeamet ei ole seni maha matnud lootust rajada sel talvel jäätee ka Kuivastu ja Virtsu vahele ning seetõttu käiakse jää paksust mõõtmas kaks korda nädalas.

“Mõtet pole veel maha maetud,” kinnitas Lääne regionaalse maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Mikk Tuisk, sõnades, et kui korra veel tõsist külma teeb, siis on võimalik, et Muhu ja mandri vahele jäätrass tänavu ka tuleb.
“Sel nädalal oleme koguni kaks korda mõõtmas käinud,” rääkis Tuisk, kelle sõnul oleks vaja 24 cm paksust ühtlast jääd, kuid eilsed mõõtmistulemused näitasid, et kohati on ikka veel ka 20 cm paksuseid kohti.

Kuigi esmaspäeval saadi mõnes kohas tulemuseks isegi 27 cm jääpaksust, on üldkokkuvõttes tegemist siiski pehme ja rabeda jääga, mis trassi rajamiseks ei sobi. Seda enam, et tee rajamiseks tuleb lumerohkuse tõttu kasutada raskemaid traktoreid. “Riski, et sealt keegi läbi vajub, võtta ei saa,” sõnas Tuisk.

AS-i Saaremaa Teed Orissaare teemeister Vilmar Laak ütles, et tehniliselt ei ole jäätrassi Muhu ja mandri vahel võimalik rajada, kui paks jää vaheldub väga õhukeste kohtadega. “Seda, mis olud paksu lume alt veel välja tulevad, ei tea keegi,” lausus Laak eile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)