Vabariiklik etlejate konkurss oli edukas ka saarlastele

Möödunud reedel ja laupäeval Kuressaare Linnateatris toimunud 17. võistulausumine ehk üle-eestiline etlejate konkurss, kus osales nelikümmend maakondade parimat etlejat üle Eesti, läks korraldajate sõnutsi hästi korda.

Kuressaare gümnaasium on korraldanud vabariiklikku etlejate konkurssi viiel korral: 2000. a koostöös SÜG-iga, 2001. a, 2002. a, 2008. a ja nüüd 2010.
“Seetõttu on meil ka vabariikliku suurürituse korraldamise nõksud ja võtted päris selged,” märkis peakorraldaja Merle Rekaya, lisades, et väga oluline on KG õpilaste panus ürituse korraldusse – toimkond sai kokku vabatahtlikkuse alusel ja pingutas konkursi õnnestumise nimel.

“Siinkohal suur aitäh Juta Altmetsale 12.e klassist, Elis Ramstile 12.c-st, Meelis Lindele 12.b-st, Gettel Singile 12.e-st, Laura Saksale 10.a-st ning 12.a ja 10.b klassi sekretariaadineiudele ja kolmele õpilasžüriile, kes konkursil valisid KG lemmiku,” ütles Rekaya.
Kuressaare gümnaasiumi õpilaste head suhtumist etlemisse näitab ka maakondlikus eelvoorus osalenud õpilaste ja juhendajate arvukus: 10 õpetaja juhendamisel osales 35 õpilast, kellest auhinnalistele kohtadele jõudis 7 õpetaja 13 õpilast.

Kuna konkurss oli sel aastal jälle Saaremaal, saadi korraldajaõigusega saata esinema ka rohkem oma kooli esindajaid.
“Saarlaste kaks laureaaditiitlit ja kaks eripreemiat näitavad, et ka vabariiklik žürii hindab siinsete õpetajate tehtud tööd väga: Kadi Tänava (KVK) ja Marit Tarkini (KG) õpilased pälvisid laureaaditiitli, Rita Ilvese (SÜG) õpilane eripreemia. Teine eripreemia tuli Kuressaare gümnaasiumisse,” sõnas Merle Rekaya.

Kõigil etlejatel tuli ette kanda üks vabalt valitud luuletus ja üks proosapala. Esitatut hindas žürii koosseisus Tõnis Kipper Kadi raadiost, Maret Oomer Eesti harrastusteatrite liidust, Kuressaare Linnateatri direktor Piret Rauk ja näitleja Bert Raudsep.


Tulemused

Põhikooli noorem vanuseaste, 4.–6. kl

Grand prix – Indrek Kuusk, Tartumaa Kambja pk, 5. kl, juh Tiina Tiideberg;
laureaat – Karl Kadak, Kuressaare vanalinna kool, 4. kl, juh Kadi Tänav Tänak;
laureaat – Siim Prave, Ida-Virumaa Jõhvi gümnaasium, 4.a kl, juh Erika Prave;
laureaat Maarja Tiits, Jõgevamaa Jõgeva ühisgümnaasium, juh Ly Kittus;
eripreemia – Heinri Teesalu, Harjumaa Keila kool, 4.a kl, juh Katrin Veelmaa;
KG lemmik – Maria Pihlak, SÜG, 6. klass, juh Rita Ilves.

Keskmine vanuseaste 7.–9. kl

Grand prix – Grete Jürgenson, Harjumaa Viimsi keskkool,
9.a kl, juh Eva Kalbus;
laureaat – Silver Sild, Tartu Descartes’i lütseum, 8.c kl, juh Riina Voltri;
laureaat – Elis Raudkett, Põlvamaa Mikitamäe kool, 8. kl, juh Eevi Jüriöö;
laureaat – Andrei Zevakin, Jõgevamaa Jõgeva gümnaasium, juh Anneli Jame;
KG lemmik – Jan Teevet, Orissaare gümnaasium, 9. kl, juh Signe Söömer.

Gümnaasiumiaste 10.–12. kl

Grand prix – Kirke Algma, Harjumaa Tallinna 32. keskkool, 11. kl, juh Maarja Merigan;
laureaat – Karmen Rõivassepp, Tartu Mart Reiniku gümnaasium, 11.b kl, juh Tiiu Kruus;
laureaat – Argo Sannik, KG, 11.a kl, juh Marit Tarkin;
laureaat – Harri Ausmaa, Harjumaa Viimsi keskkool, 12.a kl, juh Eva Kalbus; 
eripreemia – Kristjan Silm, Tartu Raatuse gümnaasium, 11. kl, juh Lea Sokman;
eripreemia – Kerttu Olesk, KG, 11.c kl, juh Marit Tarkin;
eripreemia – Liisa Saaremäel, SÜG, 11. kl, juh Rita Ilves;
KG lemmik – Argo Sannik, KG, 11.a kl, juh Marit Tarkin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)