Unistama peab suurelt (6)

Unistama peab suurelt

 

Meie elu on pidevas muutumises. Olgu või tegemist uute tehniliste saavutustega, mida meile aeg-ajalt tutvustatakse. Kitsamas vestlusringis oleme rääkinud sellest, mida infotehnoloogia areng järgmiseks võib tuua. Interneti leiutamisega ei ole kindlasti veel tippu saavutatud, küllap tuleb aeg, mil sellestki räägitakse kui minevikust. Meid ootab aastate jooksul ees veel palju põnevat.

Kas võime unistada, et kunagi saame liikuda näiteks ühest pistikust sisse minnes ja soovitud kohas uuesti välja tulles, ja seda vaid loetud sekundite jooksul, olgu vahemaa milline tahes? Või loeme ajalehte, millega antakse kaasa spet-siaalsed prillid, mis muudavad lehes olevad pildid ja fotod mitmetasapinnaliseks. E-raamatute tulemisega on juba ennustatud paberile trükitud väljaannete lõplikku kadumist. Veebikülgedel leviva meediaga nii aga juhtunud ei ole. Kindlasti vajame kõik ka tulevikus traditsioonilist ajalehte, ajakirja ja raamatut.

Elu meie ümber digitaliseerub iga päevaga rohkem, ometi soovib suur hulk inimesi võtta kas hommikukohvi juurde või pärast väsitavat päevatööd diivanile istudes kätte huvitava värvikireva ajalehe. Oma Saar on otsustanud oma tegevust laiendada just selle eesmärgi nimel, et paberkandjal ajalehte vajavad ka tulevaste põlvkondade lugejad. Mis sellest, et me liigume sekunditega ühest pistikust teise ja loeme ajalehte näiteks 3D-prillide abil. Seda ikka selleks, et maailm meile ka ajalehes jätkuvalt huvitav tunduks.

Pakume ka hiidlastele värvilist lehte

Me peame olema valmis muutusteks ja uuendusteks, sest paigalseis tähendab meie jaoks tagasiminekut. Iga ettevõte peab olema pidevas arengus. Alanud aasta ongi ajalehele Oma Saar muutuste aasta. Meie eesmärgiks on jälgida ja kajastada kõike Lääne-Eesti saartel toimuvat. Sestap on väga loogiline, et kiikame ka naabersaarele – Hiiumaale. Raadio Kadi on kolme aastaga hiidlaste poolt väga hästi vastu võetud, loomulik jätk sellele on ajalehe tegevuse laiendamine Hiiumaale.

Korraliku värvilise ajalehe vastu ei tohiks hiidlastel ju midagi olla. Liiatigi on signaale selle vajalikkusest meieni jõudnud juba Oma Saare ilmumise algusajast peale.

Eelnevast lähtuvalt plaanime täna ka lehele uut nime – seda olenemata OÜ-ga Saaremaa Raadio käimasoleva kohtuvaidluse tulemusest. Nimevahetus on Oma Saart ees ootamas ka meie jaoks positiivse kohtulahendi korral. Kindlasti ei tähenda nimevahetus aga seda, et muutused toimuksid kellegi või millegi arvelt. Kõik, mida me täna Oma Saare lugejatele pakume, jääb küll samaks, kuid loodetavasti muutub leht aja jooksul veelgi mitmekülgsemaks. Seda koostöös teiega, lugupeetud lugejad. Teie mõtted, ettepanekud ja kaastööd on alati oodatud.

Meil on hulk saavutusi ette näidata

Kui Oma Saar ilmumist alustas, oli meil väike hirm ikka ka, et kuidas meid vastu võetakse, kuidas meiega rahule jäädakse. Täna julgeme öelda, et pisuke põlvevärin on end igati õigustanud – soov olla hea ja mitmekülgne leht on meid alati edasi kannustanud ega ole lubanud paigal tammuma jääda.

Leht on nii oma sisus kui ka väljanägemises olnud pidevas arengus. Eks omamoodi – ja mitte väike – tunnustus on ka see, et oleme saanud õiguse trükkida oma lehe päisesse “Parima kujundusega ajaleht 2008”. Tunnistame, et selline tunnustus oli endalegi üllatuseks. Sellele vaatamata ei ole me nina püsti ajanud ja anname endale aru, et see on ka kui boonus just nimelt selle eest, et oleme julgenud katsetada ja areneda.

Märkimisväärne on kindlasti ka see, et Oma Saare ajakirjanikud on selle kolme aasta jooksul olnud nominendid pressipreemiate jagamisel, sel aastal ka fotode kategoorias. Sellised asjad annavad meile kindlustunnet, et oleme valinud õige raja ja suutnud sellel ka püsida.
Oleme oma lugejailt ikka küsinud, mida meist arvatakse, mida ette heidetakse, millele peaksime tähelepanu pöörama senisest rohkem. Ja alati püüdnud sellega ka arvestada.

Muidugi, kõiki soove ei ole võimalikki täita. Oleme ikka arvanud, et maakonnalehe tegemine on ühtpidi nagu väga lihtne – ta annab võimaluse kajastada absoluutselt kõike, sest tihtipeale, eriti tänases majanduslikus olukorras, on maakonnaleht ainus leht, mida koju postkasti tellitakse. Ja mida rohkem infot n-ö oma lehest kätte saab, seda parem ju.

Oluline on tagasiside

Teisalt tuleb alati arvestada sellega, et lehe sisu peab olema tasakaalus, et iga lehelugeja leiaks enda jaoks midagi huvitavat. Iga inimene on isemoodi, ise huvidega, seega on hea maakonnalehe tegemine tõeline väljakutse. Me oleme selle väljakutse vastu võtnud ja tahame igal juhul anda endast parima.

Tänu lugejatepoolsele tagasisidele ja avameelsetele arvamustele oleme tõsisemalt ette võtnud maaelu ja põllumajanduse kajastamise, kindel koht on Oma Saares persoonilugudel, väga hea tagasiside on rubriigil “Enne ja nüüd”. Arvamusküljel püüame hoida põhimõtet, et oluline on arvamuste paljusus.

Eriti hea meel on toimetusel, kui oma mõtteid julgeb leheveergudel teistega jagada lihtne, tavaline kodanik, kelle amet teda selleks sugugi ei kohusta, aga kellel on oma arvamus ja kes on nõus selle avalikult välja ütlema. Eks igasugu kiibitsejaid on ju me ümber nii ehk naa, aga taolised kiibitsemised reeglina ei aita kunagi positiivsetele arengutele kaasa. Olgu siis äris või inimestevahelistes suhetes.

Kindlasti on veel paljugi, milles Oma Saar saab paremaks ja tublimaks muutuda. Selle nimel me ka töötame. Ning miks mitte olla sõnumikandjaks ka teistel Eesti saartel. Eks saarlased ole me ju kõik, kes me saartel elame. Ja paljus on sarnased ka meie mured ja rõõmud. Nii ongi igati loogiline, et me lehe järgmises arenguetapis plaanime uudistega jõuda eelkõige just Hiiumaale. Ja eks aeg annab arutust, mida moodi siis edasi.

Vjatšeslav Leedo
Gunnar Siiner
Tiina Luks

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)