Saarte jahimeeste selts koolitab järelkasvu (3)

Saarte jahimeeste selts koolitab järelkasvu

JAHIMEES MUHELEB: Ilmo Torn arvab, et selliseid metsseakihvu riputab seinale vaid see jahimees, kellel on lisaks koolitarkusele ka jahipidamise kogemus olemas.
Foto: Toivo Vaik

Juba mitmel korral on maakonnalehtedes kuulutatud, et Saarte jahimeeste selts registreerib soovijaid märtsis algavale noorjahimeeste koolitusele.

Jahitunnistuse taotleja peab olema vähemalt 16 aastat vana. Õigust omada ja kanda tulirelva saab taotlema hakata 18-aastaselt.
Enne täisikka jõudmist võib noor jahimees osaleda koos teiste jahimeestega kõikides jahindusse puutuvates ettevõtmistes – käia ajujahis, osaleda söödapõldude ja soolakute rajamises, püüda püünistega väikeulukeid jms.

Noorjahimehe koolitus kestab 56 tundi, mis hõlmab selliseid teemasid nagu ulukihoole, keskkonnakaitse, jahialased õigusaktid, jahipidamine, jahirelvad, laskemoon ja laskmine. Kõik koolitusel osalejad läbivad ka esmaabikursuse. Kursus maksab 3000 krooni.
“Tunnid oleme kavandanud nädalalõppudele, sest kõigil ei ole võimalust koolitusel tööajast käia,” ütles jahimeeste seltsi direktor Ilmo Torn. “Kokku kulub ära neli-viis nädalavahetust.”
Torni sõnul käib hetkel õppegrupi komplekteerimine, koolitus toimub märtsis-aprillis.

Koolitusele registreerimiseks tuleb esitada vabas vormis avaldus koos isikuandmete ja kontaktiga. Edasist infot jagatakse juba kohapeal.
Lektoritest nimetas Ilmo Torn keskkonnaameti jahindusspetsialisti Jaan Ärmust ja keskkonnaministeeriumi peaspetsialisti Kaarel Rohti.
Loenguid peab ka põdra-uurija Jüri Tõnisson. Relvadest räägib ja laskmist õpetab Kaupo Kindsigo, esmaabikoolituse viivad läbi Kuressaare haigla kiirabitöötajad.

Teooriaeksamil tuleb vastata 60 küsimusele, õigeid vastuseid peab olema vähemalt 54. Küsimused on üldjuhul valik-vastustega, aga osale tuleb ka otse vastata.
Laskmist harjutatakse seisva sihtmärgi pihta sileraudse jahipüssi ja sportpüssiga.

Noorjahimehe laskekatse tuleb sooritada seisva märgi pihta 15 cm laskealasse 50 m kauguselt. Katse loetakse sooritatuks, kui 10 lasust 9 on tabanud.
Kursus lõpeb näidisajujahiga, kus saab selgeks kogu ajujahikorraldus. Ajujahi viib läbi Uno Vait riiklikust jahimajandist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 119 korda, sh täna 1)