Saaremaa Fond jagas stipendiumideks välja 80 000 krooni

Kaheksandat aastat välja antava õppiva pere stipendiumi said sel aastal Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis väikeettevõtlust õppivad Tauno Ligi ja Kariine Rifk, samuti Tallinna ülikooli rakendusliku sotsiaaltöö magistrandid Piret Kaasik ja Maret Martinson. Stipendiumi suurus on 10 000 krooni.

Õppiva pere aastastipendium on mõeldud Saare maakonnas elavate perede toetuseks kutse- või kõrghariduse omandamisel. Selle eesmärk on väärtustada Eesti peret ja hariduse omandamist.
Esmakordselt andis sihtasutus Saaremaa Fond koostöös Tallinna Sadamaga välja fondi ühe asutaja, eelmisel aastal manalateele läinud Peeter Palu nimelise stipendiumi ja Tallinna Sadama stipendiumi. Mõlema stipendiumi suurus on 25 000 krooni.

Nii Peeter Palu kui ka Tallinna Sadama stipendiumi eesmärk on Eesti merekoolides mereharidust omandavate tublimate noorte meremeeste motiveerimine merehariduse omandamisel.
Sel aastal sai Peeter Palu stipendiumi Eesti mereakadeemia tüürimehe eriala 1. kursuse üliõpilane Kaarel Kruusmägi ja Tallinna Sadama stipendiumi Eesti mereakadeemia laevajuhi II kursuse üliõpilane Kaarel Nõgu.

Saaremaa Fond asutati 2001.aastal Peeter Palu, Jüri Saare ja Vjatšeslav Leedo poolt heategevuslikul eesmärgil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)