Maavanem uuendab vastuvõtu formaati (täpsustatud nimekiri)

Saare maavanema Toomas Kasemaa vastuvõtul 22. veebruaril Kuressaare Linnateatris võib kuulata kunagiste Estonia teatri lauljate Artur Rinne, Agu Lüüdiki, Benno Hanseni ja Milli Rebase laule.

Nimelt on maavalitsus muutnud vastuvõtu formaati ning külalistele pakutakse lisaks traditsioonilisele suupistelauale ja veinipokaalidele teater Variuse etendust “His Master´s Voice!”.

“Maavalitsus on pidevalt muutnud vabariigi aastapäeva vastuvõtu formaati,” ütles Toomas Kasemaa Oma Saarele, lisades, et kui varem on vabariigi aastapäeva vastuvõtud toimunud nii Kuressaare linnuses, kultuurikeskuses kui ka Orissaare spordihoones, siis sel aastal langes valik linnateatrile.
“Aastapäeva tähistamisel on kasutatud erinevaid kohti ja erinevaid võimalusi, et rõhutada sündmuse pidulikkust ja tänada inimesi, kes on oma panuse andnud Saare maakonna arengusse ja läbi maakonna arendamise ka Eesti arengusse,” lausus Kasemaa.

Samuti otsiti etendust, mis sobiks vabariigi aastapäevaga. Variuse lavastus, mis kajastab olulist etappi Eesti kultuuriloos, osutus pakutavate valikust Kasemaa sõnul kõige sobivamaks.
Vabariigi aastapäeva eel saatis maavanem välja 127 vastuvõtu kutset. Osa külalisi on vastuvõtule palutud ametikohtade järgi, osa on aga Saaremaal aktiivsusega silma paistnud inimesed.

“Ametikohtade järgi kutsutud on paljuski muutunud, võrreldes eelmise aastaga, kuna kohaliku omavalitsuse valimised on muutnud kutsutute ringi,” selgitas Kasemaa, kelle sõnul on aktiivsusega silma paistnud inimesed kultuuri- ja haridussektori ning ühiskondlike organisatsioonide ja ettevõtluse esindajad.
“Osa neist on samad, osa uued,” märkis maavanem, tuues näiteks, et uued on ju ka teeneteplaatide saajad, aasta ema ja isa, sportlased jne.

 


 

VASTUVÕTULE KUTSUTUTE NIMEKIRI

Vastuvõtule kutsutute nimekiri
1. Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves
2. Pühitsetud Aleksander, Pärnu ja Saare piiskop
3. Ülempreester Andreas Põld
4. Margus Mägi, Kaarma vallavanem
5. Jüri Saar, Pihtla vallavanem, Saare maavanem aastatel 1992–2003
6. Villi Pihl, Kärla vallavanem
7. Vilmar Rei, Laimjala vallavanem
8. Ludvik Mõtlep, Leisi vallavanem
9. Jaanika Vakker, Lümanda vallavanem
10. Raido Liitmäe, Muhu vallavanem
11. Kalle Kolter, Mustjala vallavanem
12. Aarne Põlluäär, Orissaare vallavanem
13. Raimu Aardam, Kihelkonna vallavanem
14. Jüri Linde, Pöide vallavanem
15. Aare Sünter, Ruhnu vallavanem
16. Kalmer Poopuu, Salme vallavanem
17. Tiit Põld, Torgu vallavanem
18. Kaido Kaasik, Valjala vallavanem, SOL-i esimees
19. Urve Tiidus, Kuressaare linnapea (aasta kõige koolitussõbralikum omavalitsus 2009 Kuressaare linnavalitsus)
20. Urmas Lehtsalu, Kaarma vallavolikogu esimees
21. Rene Reinsoo, Kihelkonna vallavolikogu esimees
22. Ülar Tänak, Kärla vallavolikogu esimees
23. Aarne Lember, Laimjala vallavolikogu esimees
24. Andrus Kandima, Leisi vallavolikogu esimees
25. Mart Maastik, Lümanda vallavolikogu esimees
26. Jaana Palu, Muhu vallavolikogu esimees
27. Malve Kolli, Mustjala vallavolikogu aseesimees
28. Kristjan Kana, Orissaare vallavolikogu esimees
29. Tõnu Hütt, Pihtla vallavolikogu esimees
30. Koit Kelder, Pöide vallavolikogu esimees
31. Ariina Kollom, Ruhnu vallavolikogu esimees
32. Mihkel Undrest, Torgu vallavolikogu esimees
33. Liilia Eensaar, Valjala vallavolikogu esimees
34. Erik Keerberg, Kuressaare linnavolikogu esimees
35. Jüri Pärtel, Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor
36. Jaan Leivategija, maasekretär
37. Mika Männik, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
38. Raivo Peeters, haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja
39. Ülle Tänav, kantselei nõunik
40. Valve Heiberg, haridus- ja sotsiaalosakonna nõunik
41. Tea Rauk, kantselei peaspetsialist
42. Krista Lember, rahvakultuuri maakondlik kuraator
43. Tõnu Vaher, Kultuuripärl 2009 laureaat, Saaremaa kolme päeva jooksu korraldaja
44. Laine Sepp, H. Krummi nim preemia laureaat, Kuressaare muusikakooli õpetaja
45. Tiia Leppik, Saare maakonna aasta õppija 2009, huvikooli Inspira juhataja, Kuressaare Eralasteaia juhataja
46. Kai Rannastu, riigikoolide aasta õpetaja 2009, Kuressaare ametikooli õpetaja
47. Raili Kaubi, Saare maakonna aasta õpetaja 2009, Kuressaare KG õpetaja
48. Tiit Tilk, Saare maakonna aasta koolitaja 2009, arvutiõpetaja
49. Kristjan Leedo, Saaremaa Lihatööstus OÜ juhataja; Saare maakonna aasta kõige koolitussõbralikum organisatsioon 2009
50. Marje Mäoma, Kaarma valla koduhooldustöötaja, aasta sotsiaalvaldkonna töötaja 2009
51. Aili Salong, Eesti rahvamajade ühingu Saare maakonna esindaja, Taritu rahvamaja juhataja, rahvakultuuriseltsi kolleegi preemia “Mudsu-mudsu” laureaat
52. Marit Tarkin, Saaremaa aasta ema 2009, Kuressaare KG õpetaja
53. Peeter Paomees, Saaremaa aasta isa 2009, Valjala POÜ esimees
54. Kaido Kirst, Saaremaa aasta põllumees 2009
55. Jaanus Tamkivi, keskkonnaminister
56. Laine Jänes, kultuuriminister
57. Jürgen Ligi, rahandusminister
58. Siim Kiisler, regionaalminister
59. Maret Maripuu, riigikogu liige
60. Tarmo Kõuts, riigikogu liige
61. Imre Sooäär, riigikogu liige
62. Kalle Laanet, riigikogu liige
63. Toomas Kivimägi, Pärnu linnapea
64. Hannes Maasel, Hiiu maavanem, B7 president
65. Kari Hyppönen, Turu ülikooli administratsiooni direktor
66. Arvo Kullapere, keskkonnaameti peadirektori nõunik
67. Toomas Luik, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik, major
68. Kaido Vahter, politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskonna juht, politseikapten
69. Margus Lindmäe, Lääne-Eesti päästekeskuse Saaremaa osakonna juhataja
70. Ants Tammleht, AS-i Saarte Liinid juhatuse esimees, Saare maavanem aastatel 1990–1992
71. Hans Teiv, Ramboll Estonia AS-i valdkonna juht, Saare maavanema kohusetäitja aastatel 2003–2006
72. Robert Pajussaar, SEL-i juhataja, Kalla Mööbel OÜ tegevjuht
73. Piret Pihel, SEES-i juhataja
74. Toomas Takkis, Kuressaare gümnaasiumi direktor
75. Endel Püüa, Saaremaa muuseumi direktor
76. Viljar Aro, Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor
77. Neeme Rand, Kuressaare ametikooli direktor
78. Anne Keerberg, TTÜ Kuressaare kolledži direktor
79. Helga Nurmekann, Kuressaare pensionäride ühenduse esimees
80. Helju Tarkmeel, Kotlandi külaseltsi eestvedaja
81. Veronika Allas, Saaremaa puuetega inimeste koja juhataja
82. Villu Veski, Kuressaare Kultuurivara juhataja
83. Peeter Kilumets, STÜ juhatuse esimees
84. Viktor Sarapuu, SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees
85. Vjatšeslav Leedo, AS-i Saaremaa Laevakompanii omanik
86. Urmas Treiel, OÜ Väinamere Liinid juhataja
87. Tullio Liblik, Saarte Investeering OÜ juhatuse liige
88. Mati Tang, Kuressaare lennujaama juhataja
89. Andi Saagpakk, Saaremaa Piimatööstus AS-i juhatuse esimees
90. Aivar Sõrm, SEB panga Kuressaare kontori juhataja
91. Ave Reimaa-Lepik, Swedbanki Kuressaare kontori juhataja
92. Einar Soe, Saaremaa ralli korraldaja, Tesman Auto AS-i juhataja
93. Priit Riim, Primus PR OÜ juhataja
94. Ago Arge, EBC Ehituse Saaremaa osakonna juhataja
95. Tiit Sarapuu, Saare Kalur AS-i juhataja
96. Märten Vaikmaa, Baltic Workboats AS-i nõukogu liige
97. Alver Sagur, ettevõtja
98. Enn Meri, Merinvest OÜ omanik
99. Kalver Kirs, Trelleborg Moulded Components Estonia juhataja
100. Hendrik Karlson, Sporrong Eesti OÜ tegevjuht
101. Lennart Alpstal, Luksusjaht AS-i nõukogu esimees
102. Arne Salong, OÜ Saare Fishexport juhataja
103. Mati Maas, AS-i Harjumaa Liinid Kuressaare kontori juhataja
104. Margus Männik, GOBus Saaremaa juhataja, Kaarma vallavolikogu liige
105. Merit-Rin Arro, MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus juhataja
106. Terje Nepper, Arensburg Boutique Hotell&Spa tegevjuht
107. Renno Tammleht, Roomassaare sadama ülem
108. Priit Kuusk, Kuressaare Autoteenindus AS-i juhataja, Pihtla vallavolikogu liige
109. Aivar Kallas, Saaremaa talupidajate liidu juht
110. Mati Heinmets, MTÜ Saarte Kalandus juhatuse esimees, konkursi Kaunis Eesti Kodu 2009 vabariigi presidendi tunnustuse laureaat
111. Elvi Viira, MTÜ Saaremaa Kodukant eestvedaja
112. Kaie Lepp, töötukassa Saaremaa osakonna juhataja
113. Olev Martinson, Lääne maksu- ja tollikeskuse juhtivspetsialist
114. Jüri Kuusk, ettevõtja
115. Tiina Luks, ajalehe Oma Saar peatoimetaja
116. Ants Tasa, ajalehe Meie Maa peatoimetaja
117. Piret Rauk, Kuressaare Linnateatri direktor
Maavalitsuse teeneteplaadi laureaadid:
118. Aivo Kanemägi, OÜ Karja Pagariäri juhataja
119. Urve Vakker, Lümanda põhikooli kehalise kasvatuse ja ajaloo õpetaja
120. Milvi Juhkam, Valjala apteeker
121. Endel Tustit, Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
122. Margus Hiet, Saaremaa Merispordiseltsi kommodoor, Saare Kütus AS-i juhataja
123. Jüri Heinlaid, Randvere tööõppekeskuse asutajaliige
124. Tiit Köster, kauaaegne meestelaulu ja koorilaulu edendaja, SÜM-i audirigent
125. Kalev Rääp, Vätta paadimeister
126. Prits Liblik, Salme vallavolikogu esimees, AS-i Kuressaare Sanatoorium nõukogu esimees
127. Wolfgang Wladislaus Albert von Szeliga-Mierzeyewski, saksakeelse saarluse alalhoidja ja edendaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)