Loode tammiku väljapressijad tingimisi vangi (3)

Mullu suvel Kuressaare lähistel Loode tammikus kannatanult raha välja pressinud noormehed tunnistati eile Kuressaare kohtumajas süüdi ning neile mõisteti tingimisi vanglakaristus.

Ainar Männile mõistis kohus karistuseks kolme aasta ja nelja kuu pikkuse vangistuse tingimisi kahe- ja pooleaastase katseajaga ning Rain Rohtlale mõisteti kahe aasta ja kaheksa kuu pikkune vangistus tingimisi 18-kuuse katseajaga. Mõlemal mehel tuleb tasuda menetluskuluna 10 875 krooni sundraha.

Kohtualused tunnistasid end süüdi ja kahetsesid tehtut. Nad on kannatanuga ära leppinud ja talle materiaalse kahju hüvitanud.
“Aga ma olen kindel, et kannatanu on varsti samuti siin saalis,” ütles üks kohtualustest pärast otsuse ettelugemist ajakirjanikule, selgitades, et tegemist ei ole “puhta” taustaga tegelasega.
Ainar ja Rain anti kohtu alla selle eest, et nad viisid väidetava varga Loode tammikusse ning pressisid seal peksu ja ähvarduste abil mehelt ülestunnistust ja kahju hüvitamist välja.

Kannatanu valati muuhulgas bensiiniga üle ja lubati põlema panna. Ainar võttis Rainilt hõõguva koni ja viskas selle bensiiniga üle valatud ohvri jalge ette. Mehele lasti ka pipragaasi näkku, peksti veljevõtmega ning lohistati auto järele seotult 20 meetrit.

Pärast kannatanu lubadust raha ära maksta sõitsid väljapressijad minema. Läbipekstud mees jäeti metsa ning ta astus sealt jalgsi linna.
Samas rõhutas ka kohtualuse kaitsja istungil, et antud juhtumi puhul ei olnud määrav see, kas kannatanu käis vargil või mitte, sest omakohus on lubamatu nii või teisiti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)