Lisareisid ei tulnud üllatusena

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) kinnitas vastuseks riigikogulaste järelepärimisele, et 2009. aastal Väinamere laevaliikluses tehtud lisareisid ei tulnud riigile üllatusena.

Senini lisareiside jooksvat kooskõlastamist ei toimunud, kuid kindlasti ei saa öelda, et MKM-le on lisareiside suur hulk aasta lõpul üllatuseks, kuna igakuistes aruannetes on lisareisid kajastatud ja nende eest tasumisel on jälgitud eelarve vahendite piisavust aasta lõpuni,” kinnitas majandusminister Juhan Parts riigikogu liikmetele Kalev Kotkasele ja Eiki Nestorile saadetud kirjas.

Kotkas ja Nestor viitasid ministrile küsimust esitades jaanuari lõpul ajalehtedes ilmunud infole, et MKM maksis mullu OÜ-le Väinamere Liinid miljoneid kroone Kuivastu–Virtsu liinil tehtud lisareiside eest, mida poleks 2006. aastal sõlmitud lepingu järgi tohtinud teha.

Juhan Parts vastas, et MKM on lisareiside eest tasumisel lähtunud nii avaliku teenindamise lepingust kui ka ühistranspordiseadusest, millest tulenevalt on ühistranspordi korraldamise eesmärk tagada ühistransporditeenuse pakkumise vastavus sõidunõudlusele. Seetõttu on MKM aktsepteerinud mõnevõrra suurema arvu lisareiside tegemist, kui avaliku teenindamise lepingust otsesõnu tuleneb.
Partsi sõnul on selleks olemas olnud nii vajalikud eelarvelised vahendid kui ka sõidunõudlus.

“Lisareise on tehtud ka siis, kui järgmise graafikujärgse reisini on vähem kui 2 tundi aega – Virtsu–Kuivastu liinil enamasti ei olegi kahe graafikujärgse reisi vaheline ajavahemik suurem kui 2 tundi, v.a öösel,” märkis Parts.
Ta lisas, et arvestades praegust riigieelarve pingelisust ja tulenevalt asjaolust, et sõidunõudlus on mõnevõrra vähenenud ning samas on Virtsu–Kuivastu liinil suurendatud graafikujärgsete reiside arvu, saadeti OÜ-le Väinamere Liinid kiri, mille kohaselt 2010. a lisareise endises mahus enam ei hüvitata.

“Lisareiside tegemisel tuleb edaspidi rangelt kinni pidada vaid avaliku teenindamise lepingus sätestatud tingimustest, sealjuures tuleb võimalike lisareiside tegemine MKM-ga täiendavalt kokku leppida,” kirjutas Juhan Parts.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)