Küünal põles Salme rahvamajas heleda leegiga (1)

Küünal põles Salme rahvamajas heleda leegiga

RÕÕMSAMEELSUS ÜLE KÕIGE: Küünla seltsi asutajaliige ja esinaine Juuli Pihl (vasakul) ja meesansambli Punased Sõstrad juhendaja Anita Kangur sünnipäevalisi saali ootamas.
Foto: Aare Laine

Pühapäeva lõuna paiku tuli Salme rahvamaja saali Tiirimetsa kodukultuuriseltsi Küünal ümmargust tähtpäeva tähistama inimesi nii koduvallast kui ka Küünla sõprusseltsidest. 15-aastaseks saanud Küünla asutajaliige ja juhatuse esinaine Juuli Pihl võttis õnnitlusi vastu oma seltsi liikmeilt, külalistelt Saklast, Mustjalast ja Kihelkonnalt.

Salme valla kultuurijuhi Maire Sillavee hinnangul on Küünla seltsil tähtis osa valla kultuuri- ja hariduselu säilitamisel. Praegust seltsi võib piltlikult nimetada 90 aastat tagasi loodud haridusseltsi Küünal mantlipärijaks. “Naisansambel Leedikirigi on sündinud Küünla seltsi värvides ja seltsi katuse all. Tähtis on, et selts tegutseb ja aktiivselt tegutseb. Tiirimetsa endine koolimaja on seltsi kasutada. Talvel on seal külm, aga suvekuudel käib majas vilgas tegevus,” toonitas Sillavee.

Saaremaa Kodukandi eestvedaja Elvi Viira tõi esile Küünla rolli Saaremaa Kodukandi asutajaliikmena. Juuli Pihl on andnud Kodukandi liikumiselegi oma ideid. “Esimene külade päev toimus Kuressaares. Just Juuli pakkus selle idee välja. Motoks oli “Küla tuleb linna”. See oli ettevõtlusele suunatud ja läks igati korda,” rääkis Elvi Viira.

Seltsi esinaine Juuli Pihl peab seltsi 15-aastases ajaloos kõige tähtsamaks seda, et Tiirimetsa koolimaja seltsile kasutada anti. “See maja ehitatigi põhimõttel, et päeval on seal kool ja õhtul seltsimaja. Maja on meie käes olnud 13 aastat. Oleme seal korraldanud igasuguseid üritusi. Mida naised tahavad, seda me ka teeme,” ütles Juuli Pihl.

Praegu kuulub seltsi 13 liiget. Rekordarv on olnud 18. Küünla viieteist tegevusaasta sisse mahub mitukümmend kursust ja ekskursiooni, külade kokkutulekud, Tiirimetsa kooli vilistlaste kokkutulekud, mälestustahvli avamine koolimaja arhitektile ja palju muid külaelu elavdavaid ettevõtmisi.
Salme valla juhid on Küünla tegevust toetanud ja seda pidas Juuli Pihl väga tähtsaks. Vallavanem Kalmer Poopuu oli Küünla sünnipäeval seltsi liikmeile sooje sõnu ütlemas ja pidulisi ansambli Punased Sõstrad koosseisus lauludega tervitamas.

Küünla kontaktid ulatuvad välismaalegi – Rootsi Gotlandile ja Norrasse. Sõbrasuhted on mitme Mandri-Eesti seltsiga.
Pühapäeval põles Küünal Salme rahvamajas taas heleda leegiga ja selle sära jätkus laulu, tantsu ja rõõmsa peomeeleoluna mitmekümnele inimesele mitmeks tunniks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)