Madis Tiik suusatab kahe nädalaga 222 kilomeetrit maratoni (1)

Madis Tiik suusatab kahe nädalaga 222 kilomeetrit maratoni

MARATOONAR: Saaremaal perearsti tööd teinud Madis Tiik on talvel ennast pühendanud suusamaratonidele, sel aastal alustas ta Saaremaa maratoni 33-km rajal.
Foto: Raul Vinni

Saaremaal tuntud endine perearst Madis Tiik (42) tegi möödunud nädalavahetusel läbi La Transjurassienne’i maratoni Prantsusmaal. Ühel päeval 50 km klassikalises ja teisel 76 km vabastiilis.

Nädal enne seda Saaremaa maratoni 33-kilomeetrisel distantsil neljanda kohaga leppinud Tiik asub juba järgmisel nädalal starti 63 km pikkusel Tartu maratonil.
“Eks see üks enesepiitsutamine ole,” ütleb Madis Tiik Oma Saarele Skype’i vahendusel Genfi lennujaamast usutlust andes. Taustaks kõlab kutse Frankfurti lennukile ning paari minuti jooksul räägib Tiik läbitud katsumusest ja sellest, miks ta on endale sellised rasked eesmärgid seadnud.

“Täna jalad enam ei valuta,” märgib ta, et taastumine on olnud hea. La Transjurassienne’i maratonil sai Tiik klassikarajal 66. koha (564 lõpetajat) ja vabatehnikas 555. koha (1915 lõpetajat).
Esimese tulemusega on ta ise eriti rahul. “See on parim maraton, mis ma Worldloppeti (maailma suusamaratonide sari, kuhu kuulub ka Tartu maraton – toim) sarjas olen sõitnud,” ütleb Tiik ajaga 2 tundi ja 58 minutit (kaotus võitjale 33 minutit) lõpetatud sõidu kohta. Tiigi sõnul olid võistlusel koos maailma maratoni tippmehed ning selles valguses on koht üle ootuste hea.

“Rada on seal selline, et rahvasportlased eriti ei sõida,” sõnab ta ning kirjeldab, kuidas muuhulgas tuleb pool kilomeetrit tõusu võtta ja siis laskuda kiirel ja tehnilisel rajal. Erinevatel hinnangutel on just see Itaalia ja Šveitsi piiri lähedal keskmäestikus toimuv maraton sarja üks raskemaid. Ning nimelt just pühapäeval toimunud 76 km vabastiilis sõit.
Madis Tiigi sõnul tema organism teise päeva sõiduks täiesti taastuda ei suutnud ja sõit oli füüsiliselt väga raske. “Organismi varud said otsa,” märgib Tiik, et pühapäeval tuli end igas söögipunktis turgutada, sest muidu ei oleks lõpuni vastu pidanud. Aeg pühapäevasel sõidul oli 4 tundi ja 45 minutit.

Nooruses korralikul tasemel jooksnud Madis Tiigil ei ole see esimene kord sõita lühikese aja jooksul mitmel maratonil. Eelmisel aastal läbis ta näiteks Austrias Dolomitenlaufil 42 km (klassika) ja 60 km (vaba), Hispaanias sõidetud Marcialongal 70 km klassikat, Tartu maratonil 63 km klassikat ja Finlandia Hiihtol 50 km klassikat.

Sel aastal alustas Tiik võistlemist Saaremaa maratonil, seejärel tuli Prantsusmaa, järgmisel nädalvahetusel Tartu ning seejärel proovib mees oma sõnul ka Haan-ja maratoni ning kõige lõpuks 8-tunnist kestvussõitu Kekkose rajal Käärikul.
“Elu peab ikka kuidagi pingeliseks ka tegema,” lausub Tiik ja läheb lennukile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)