Käku tuleõnnetus viis naise haiglasse ja majalt katuse (2)

Käku tuleõnnetus viis naise haiglasse ja majalt katuse

TULES LAASTATUD MAJA: Eile päeval käisid majas sees juba tasapisi koristustööd ja aknad olid kilega kinni pandud.
Foto: Egon Ligi

Pühapäeval süttis Kaarma vallas Käku külas talumaja. Õnnetuses sai tõsiseid põletushaavu majaperenaine, kes toimetati kiirabiga Kuressaare haiglasse ja sealt edasi Tallinna haiglasse.

“Tulekahju tekkekoht on voodi,” ütles Päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets. Õnnetuspaigal käisid eile kohal ka menetlejad, kes selgitavad tulekahju täpse tekkepõhjuse lähipäevil.
Majas elasid keskealine mees ja naine. Tulekahju puhkemise hetkel viibis naine majas üksi ning kui ta majast välja toodi, oli ta teadvuseta ja keha katsid rasked põletushaavad.

Häirekeskusele teatati tulekahjust kell 8.53. Päästjate sündmuskohale jõudes tuli taluhoonest paksu suitsu ja leegid olid aknast väljas. Tules hävis palkidest elumaja ühe toa sisustus, teised ruumid said kuuma-, suitsu- ja veekahjustusi.
“Halb on see, et tuli suutis majal akna eest lahti saada ning aknast jõudsid leegid räästa alla ja rookatus sai tuld,” põhjendas Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, miks punane kukk nii ulatuslikku hävitustööd tegi.

Päästjad eemaldasid katuselt ca 60 protsendi ulatuses eterniiti ja kustutasid tulekolded. Lindmäe sõnul tuli päästjatel kustutada kõigepealt alumine tuba ja seejärel võeti katuse kustutamiseks eterniit maha, et roopõlenguni jõuda.
Peremeest külastasid Kaar-ma vallavalitsuse esindajad. “Maja oli õnneks kindlustatud,” ütles vallavalitsuse esindaja, kelle sõnul pakub vald perele kindlasti ka omapoolset tuge.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)