Kaamerapilt sadamaist jõuab peagi internetti (7)

AS Saarte Liinid paigaldab turvalisuse tagamiseks Lääne-Eesti parvlaevasadamatesse 121 videokaamerat, muuhulgas hakatakse veebikeskkonnas näitama otsepilti sadamate ootealast.

Saarte Liinide arendusdirektor Peeter Oopkaup ütles, et otsepilt sadamate ootealalt ja selle esiselt riigimaanteelt on edaspidi nähtav Saarte Liinide kodulehel.

“Üks kaamera tuleb igasse sadamasse selline, mille pilti on võimalik kõigil vaadata. Reisija jaoks on ju oluline, milline on seis sadama ootealal ja kas maanteel on järjekord,” rääkis Oopkaup. “Aga ütlen kohe, et Virtsus on maanteekõver ja ega me sinna nuka taha ikka kaameraga näe,” lisas ta.
Ehkki Saaremaa Laevakompanii uued parvlaevad Oopkaubi hinnangul järjekordi sadamas kindlasti vähendavad, pole jaanipäeva ja suuremate ürituste korral pikkadest järjekordadest pääsu ka tulevikus.

Oopkaup tõdes, et otsepildi loomise mõte pole uus, sest erinevad IT-firmad on juba varem pakkunud välja võimalust panna sadamatesse üles kaamera, et vahendada veebikeskkonda otsepilti sadamas toimuvast.
Videokaamerad pannakse üles ka parvlaevasadamate
ootealale, kaidele, parklasse ja sadama terminali. Sadamakail hakkavad kaamerad jälgima parvlaevade sildumist ja sadamast lahkumist, et probleemide korral oleks võimalik tõese pildi saamiseks kasutada kaamera salvestist.

“Täna on olukord selline, et alailma tekivad kai ääres mingid probleemid, näiteks sõidab laev sildumisel kai sisse jmt,” viitas Oopkaup.
Kaamerad pannakse üles rampide juurde, Virtsu uue kai peal hakkab kaamera jälgima välismaale sõitvate laevade laadimist.

Hulk kaameraid pannakse sadamate parklatesse ja ootealadele, kus sageli juhtub väikesi mükse ja kriimustamist ning siin on kaamerapildist kindlasti abi liikluskindlustuse määramisel. Kaamerad paigutatakse ka sadamahoonetesse piletiautomaadi ja turnikee juurde.
“Peame tagama, et seadmed oleksid kaitstud ja et keegi ei hakka vigureid tegema,” põhjendas Oopkaup, kelle sõnul lõpeb kaamerate paigaldamine suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 123 korda, sh täna 1)