Suur kütuseauto sõitis kraavi (13)

Suur kütuseauto sõitis kraavi

KRAAVIS KÜLILI: Sel ajal kui teine auto paagist kütust välja pumpas, istus õnnetu veokijuht kabiini peal ja helistas.
Foto: Gunnar Siiner

Eile päeval kella 11 paiku sõitis Orissaare–Leisi rannamaanteel Võlupe lähedal kraavi suur veok, mille lastiks 25 tonni kütust.

“Tee on lahti lükatud niimoodi, et ei ole näha, et kõrval on kraav,” leidsid kohal käinud päästeteenistuse spetsialistid ühe põhjuse, miks selline õnnetus juhtus. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud. Ehkki politsei eilses pressiteates anti teada, et liiklusõnnetuse tagajärjel voolas tsisternist välja laevakütust, kohapeal käinud Oma Saare reporter seda ei märganud. Hiljem kinnitas päästetöödes osalenu Oma Saarele telefonitsi, et kütet sattus maapinnale väga tühine kogus: seda immitses vaid ühe tsisterni luugi vahelt.

AS-ile Sauriks Petroleum kuuluv suur kütteveok sõitis Orissaarest Leisi poole, kui talle Võlupe risti lauges kurvis tuli vastu sõiduauto. Kütuseveoki juht tahtis vastutuleva sõiduauto ohutult mööda lasta ja sõitis teeserva, kuid ratas vajus kraavi ning mõne meetri läbinud, keeras raske koormaga auto külili.
Vastu tulnud sõiduauto jäi kohe seisma, selle juht andis veoki juhile oma andmed juhuks, kui neid peaks vaja minema, ja jätkas teekonda.

Kuna raske koormaga veokit ei ole võimalik kraavist välja saada, tuli päästjatel kõigepealt organiseerida masin, mis kütuse paagist välja pumpaks.
Orissaare–Leisi–Mustjala maantee 24. kilomeetril korraldas politsei liiklust veel eile pärastlõunal kella kolme-nelja paiku.
Kell 16.36 teatas päästekeskuse pressiesindaja Oma Saarele, et ümberpumpamistööd on lõpetatud ja oodatakse pukseerimisautot, et avarii teinud veok kraavist välja tõmmata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)