Pädaste mõis krooniti parimaks turismiobjektiks (2)

Eile avati Tallinnas rahvusvaheline turismimess Tourest ja kuulutati välja eelmise aasta parim turismiobjekt. Selle austava tiitli pälvis Pädaste mõis.
Intervjuus Kadi raadiole ütles üks mõisa omanikke Imre Sooäär, et tugevaid kandidaate oli palju ja temal on raske hinnata, miks just Pädaste mõis parimaks objektiks valiti.

“Südame tegi ikka soojaks küll,” rääkis Imre Sooäär. “Tegelikult on see meie meeskonna võit, sest tiitel tuli ju Saare maakonna objektile.”
Ta lisas, et otseselt saavad mõisast tööd 30 inimest, aga kaudselt saavad tulu näiteks need ettevõtjad, talunikud, taidlejad, käsitöömeistrid, kellega tihe koostöö käib, ja kooliõpilased, kes spaapakettide tarbeks ravimtaimi korjavad.

“See on kõikide tublide muhulaste-saarlaste võit, kes seda mõisa on ehitanud ja aidanud kogu sellele kompleksile hinge sisse puhuda,” ütles Sooäär. Tänavu täitub Pädaste mõisa arendustegevusel 15. aasta.
2009. aasta oli Sooääre sõnul Pädaste mõisale eriline, sest esimesena Baltimaade maahotellidest pälvis Pädaste viis tärni. Neid tärne on raske saavutada, sest need antakse nüüd välja juba Euroopa reeglite järgi. Lisaks tärnidele sai mõis eelmisel aastal veel mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi.

Küllap aitas tiitli saamisele kaasa ka oma gurmeetoodetega väljatulemine, mida on tehtud koostöös mitmete tootjatega, näiteks tõi Imre Sooäär koostöö Karja pagariäriga.
Tänavustest plaanidest nimetas Sooäär vajadust tuua kogu turism masust välja, tehes selleks ühiseid jõupingutusi. Olulisimaks peab ta tööd uute turgudega.
Pädaste mõis alustab uut hooaega 26. veebruaril ja pakub sel päeval aasta koka Martin Meikase võidumenüüd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)