Koosolekutelembeline Kärla ühistu väärtustab töötaja arvamust

Kärla põllumajandusühistu peab tööde paremaks korraldamiseks ja töötajate motiveerimiseks farmitöötajate regulaarseid töökoosolekuid.

Kärla ühistu juht Ülar Tänak ütles, et aastapäevad tagasi alguse saanud koosolekute traditsiooni ajendiks on vajadus saada töötajatelt tagasisidet ja teisalt ise asjadega kursis olla. Kuna töötegemine on farmis küllaltki intensiivne ja kiire, siis aitab kokkusaamine asju selgeks rääkida ja hoida ära kollektiivi sees tekkida võivaid lahkarvamusi, mille põhjuseks on üksteisest möödarääkimine.

Koosolekute põhiteemaks on tootmisega seonduva arutamine, töötajate tähelepanekute ja töömurede ärakuulamine ning majandusnäitajatega tutvumine.
Tänaku sõnul esitab ta koosolekul muuhulgas ka graafilisel kujul võrdluse erinevate aastate kuude ja nädalate lõikes ning kõigil on võimalik oma silmaga veenduda, kas ühistul on läinud paremini või kehvemini. Seejärel saavad töötajad võimaluse tootmisnäitajaid kommenteerida ja pakkuda välja olukorra võimalikud põhjused. “Ma ise arvasin, et niiviisi tulevad tulemused paremad, sest kogu info liigub tunduvalt paremini,” lausus Ülar Tänak.

Ühistu juht mainis, et esimestel koosolekutel ei olnud töötajad eriti sõnakad. Neilt farmijuhataja kaudu tulnud tagasiside kinnitas aga, et koosolek oli kõigile meeldinud, sest nii saadi teavet oma tegevuse tulemuslikkuse kohta. Üsna pea muutusid töölised aktiivsemaks ja hakkasid ise mitmesuguste probleemide kohta sõna võtma. “Räägiti kas või, kus on midagi puruks läinud või mida võiks teha teistmoodi, et oleks parem töötada,” meenutas Tänak.
Koosolekul pannakse kõik probleemid paberile ritta ja järgmisel kokkusaamisel vaadatakse üheskoos üle, mis on vahepeal õnnestunud lahendada.

Kui algul toimusid koosolekud igal teisipäeval, siis kolmele lüpsikorrale ülemineku tõttu on viimastel kuudel olnud sedavõrd kiire, et koosolekud tuli ära jätta. Siiski on kokku lepitud, et edaspidi saadakse kokku kord kuus. Töötajate huvi asjade arutamise vastu on jätkuvalt olemas. “Viimati kui koosoleku tegime, tulid omal soovil kohale ka need, kel oli vaba päev, ehkki see ei olnud nii mõeldud,” rääkis Kärla ühistu juht. Tänaku sõnul pole talle teada, et Saaremaal mõni teine põllumajandusühistu nii regulaarselt koosolekuid peaks ning kindlasti on selliseid vähe terves Eestis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)