Kärlal käis USA diplomaat

Kärlal käis USA diplomaat

ARMASTAB SAAREMAAD: Helene Tuling tunnistas, et Saaremaa meeldib talle väga ja kindlasti tuleb ta siia ka edaspidi.
Autor: Maive Õispuu

Teisipäeval külastas Kärla valda USA diplomaat Helene Tuling. Vanaisa poolt Saaremaa juurtega naine on teiste Saaremaa piirkondadega juba tutvust teinud ning seekord jõudis ta Kärla kanti.

Vallavanem Villi Pihl tutvustas Kärla valda ja seejärel külastati Kärla põhikooli, käidi kirikus ja põllumajandus-ühistus. Helene tunnistas, et põllumajandusega, sealjuures loomadega on ta kokku puutunud väga vähe ja oli nähtust vaimustatud.

Teda üllatas loomade kohanemine kaasaegse tehnikaga ja kui rahulikult kogu tootmisprotsess kulges. Ühistu tegemisi tutvustas Ave Kristovard.
Väga meeldis Helene Tulingule Kärla põhikool. Ta kiitis hästi renoveeritud hoone rõõmsaid heledaid värvitoone ja maitsekaid lahendusi. Külastati klassiruume, käidi aulas ja tehti ringkäik koolimajas.
Külaline tundis huvi õpilaste inglise keele oskuse vastu ning koolipere sai kingituseks kolm raamatut, üks neist Ameerika presidendist Barack Obamast.

Kooli tutvustas Kärla põhikooli inglise keele õpetaja Katrin Mesila.
Kirikus jagas kogudusest infot Kärla Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Rene Reinsoo. Muljetavaldav oli diplomaadi meelest oreli vanus, tema sõnul Ameerikas sellises vanuses oreleid naljalt ei leia.
Spetsialistide arvates on just tänu külmale kirikule Kärla orel küllaltki heas korras.

Maive Õispuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)