Sõnajalg vaidleb kohtuga (4)

Saarlasest ärimees Andres Sõnajalg väidab, et Harju maakohus tegi kahetsusväärse otsuse, mille tühistamist ta taotleb ringkonnakohtus.

Andres Sõnajala ja AS-i SEB Pank kohtuvaidluses tehtud kohtuotsuse koos TSM Arenduse AS-i pressiteatega saatis Oma Saarele eile Lextali vandeadvokaat Alar Urm. “Andres Sõnajalg võttis 1999. a SEB Pangast (end Ühispank – toim) laenu 1 912 259,1 krooni eluaseme ehitamiseks. Seoses Andres Sõnajala pangakonto arestimisega ei suutnud Andres Sõnajalg oma laenu tagasimaksmise kohustust täita,” teatas Urm.

Ta lisas, et Andres Sõnajalg ei tagastanud pangalaenu, laenuintresse ega viivist, vaid pöördus kohtusse, väites, et tema poolt võetud laenu mittetagastamise põhjustas pank.
“Pank tõepoolest keeldus ühte laenu osamakset sularahas vastu võtmast, sest lepingus oli kokku lepitud laenu tagasimaksmine pangakontolt ja sularaha taheti tasuda ebaõigele pangakontole,” märkis Urm.
Kolmapäeval jättis Harju maakohus Andres Sõnajala hagi täies ulatuses rahuldamata.

Andres Sõnajalg ütles Oma Saarele, et see on algusest peale vale ja lõpuni vale: “Mingisugust võlga panga ees ei ole. Null senti on võlg.” Sõnajala sõnul maksis ta eluasemelaenu makseid korrektselt, kuni temal ja ta vennal Olegil tekkis pangaga “suhete jahenemine”.
“Siis Ühispank mõtles välja triki, lasi meie arved arestida, nn väidetavate võlgnevustega (tänaseks kõik teavad, et meil ei olnud mingeid võlgasid), ja kuna arved olid arestitud, siis mina ja minu vend ei saanud laene maksta,” kirjeldas Andres Sõnajalg.

Kuna mees ei saanud arestitud arve tõttu pangale maksta, tegi ta seda paar-kolm korda sularahas, kuni järsku öeldi pangast, et sularahas enam maksta ei saa. “Andsime muidugi kohtusse, venna asi lõppes juba 2003. aastal ja kohus tuvastas, et pank oli vastuvõtu viivituses, siis selgus, et laenuleping kehtib ja tänaseks on mu venna eraisiku laen ammu makstud,” rääkis Sõnajalg.

Andres Sõnajala kinnitusel on tema laenu teema veninud tänaseni “tänu” maadevahetamise kohtuprotsessis süüdistatava rollis olevale Einar Vettusele (TSM Arenduse AS-i üks omanikest – toim). Vettus ostis laenu pangalt 2002. aastal ära ja Sõnajala väitel üritas teda jõuga survestada üht Tallinna kesklinnas asuvat kinnistut müüma. “Koostöös Merkoga, kellega tal olid maadevahetuses head suhted, tahtis ta mingit projekti arendada,” rääkis Andres Sõnajalg. “Aeg on läinud, tõde on tõusnud ja vale on vajunud, tänaseks on asi vastupidine, Vettus on lõpetanud kõik oma tegevused ja püüab oma korterit hoopis meile müüa.”

Sõnajala kinnitusel on ta tahtnud maksta oma laenu osamakseid nii pangale, Vettusele kui ka viimase firmale, kuid seda pole võimaldatud, pole antud arvelduskonto numbrit. Alar Urmi sõnul ei saanud Sõnajalg aga TSM Arenduse AS-iga võla tasumise osas kokkuleppele, väites, et tal ei ole kokkuleppe täitmiseks vahendeid.
Sõnajalg kinnitas, et kohtu otsus jätta tema hagi rahuldamata on kahetsusväärne ja loodetavasti on ringkonnakohtu pädevus suurem.

Ivika Laanet, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)