Muratsi juhtumit uurib politsei

Politsei uurib Muratsi paarismaja juhtumit, kus elanikud ei ole juba kaks aastat oma probleemile lahendust leidnud ja süüdistavad endist Kaarma vallaametnikku korruptsioonis.

Muratsisse maja ostnud inimeste murest, kes ei saanud ehitajalt maja, millist neile oli lubatud – ehitis ei vastanud esialgsele projektile, puudus elektriprojekt ja hulk töid oli tegemata –, kirjutas Oma Saar üleeile taas. Katrin Kamm ja Ralf Räim on neile tekitatud kahju suuruseks hinnanud kokku 900 000 krooni.

Ehitaja, Estec Invest OÜ omakorda kaebas maja ostjad mullu veebruaris maksmata arvete pärast kohtusse.
Ühe võidu on majaelanikud ehitaja üle juba saavutanud, sest kohus jättis ehitaja esitatud hagi läbi vaatamata.
Sügisel viis Saare maavalitsus läbi järelevalvemenetluse seoses Kaarma vallavalitsuse tegevusega Muratsis Tamme teel asuva elamu ehitus- ja kasutuslubade väljastamisel ning leidis, et valla ehituse peaspetsialisti Peeter Arikase tegevuses on korruptsioonitunnused.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles teisipäeval Oma Saarele, et Lääne prefektuuri kriminaalbüroo korruptsioonikuritegude teenistus kontrollib kriminaalmenetluse käigus seda, kas Kaarma vallaametnike tegevuses esineb ka riikliku järelevalve ebaseadusliku teostamise asjaolusid.

“Tulenevalt just sellest samast Saare maavalitsuse poolt järelevalvemenetluse käigus tuvastatud asjaolust,” märkis Tammeleht.
Kaarma vallavanem Margus Mägi kinnitas Oma Saarele, et tõepoolest uurimine käib. “Mind on küsitletud sel teemal,” lisas Mägi.
“Ehitaja ja P. Arikas varjasid teadlikult puudusi,” seisab Katrin Kammi ja Ralf Räime vallavalitsusele saadetud kirjas, kus nad loevad üles kõik maja juures avastatud olulised puudused ning paluvad vallal kokku kutsuda ümarlaud, et leida kaks aastat kestnud probleemile mingigi lahendus. 

Samal teemal:
Maja ostjad veavad ehitajaga vägikaigast, seni tulutult”;
Maavanem näeb vallaametnik Arikase tegevuses korruptsiooni“;
Muratsi elanikud veavad ikka veel ehitajaga vägikaigast

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)