Andres Hanso meelitaks lapsed rahaga kooli (8)

Pöide vallavolikogu liige Andres Hanso tegi ettepaneku taastada vallas koolitoetus, et need pered, kelle laps asub õppima koduvalla koolis, võiksid saada 5000 krooni ühekordset toetust.

Hanso ütles Oma Saarele, et analoogne toetus oli vallas 2002. aastal, toona küll 2000 krooni, ning endise kohaliku koolijuhina võib ta kinnitada, et see mõjus. Lapsevanemad otsustasid panna oma lapsed Tornimäe kooli.
Hanso sõnul on praegu Pöide vallas 15–17 last, kes võiksid käia kohalikus koolis, kuid on valinud mõne muu õppeasutuse. “Paar last elavad küll logistiliselt sellise koha peal, Laimjala tee ääres, kust neil on lihtsam Orissaarde minna, kuid see, et Tornimäelt minnakse Orissaare gümnaasiumisse, on patuasi,” sõnas vallavolinik.

Andres Hanso teab, et lapsevanemad on emotsionaalsed ja nende otsused ei tugine alati kainetel kaalutlustel. “Mina küll ei usu, et Orissaares antaks meie lastele parem haridus kui Tornimäel,” ütles Hanso, kelle kinnitusel on kohalikus koolis väga head õpetajad.
Lisaks võiksid ju lapsevanemad üles näidata heas mõttes kolkapatriotismi ning lapsed just kohalikku kooli panna, sest summad, mida makstakse teistele omavalitsustele kooliskäivate laste pealt, on tema sõnul ikka liiga suured.

Pöide vallavolikogu esimees Koit Kelder ütles, et ehkki ta igati toetab laste õppimist oma valla koolis, peaks ennekõike ikka kool ise lapsi meelitama. Kelderi sõnul tulevad järgmisel nädalal kokku volikogu komisjonid, kus arutatakse ka kohalikus koolis õppimise toetamist. “Peab olema selge, millist kasu see meile toob ja kas see oleks juriidiliselt võimalik,” sõnas volikogu esimees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)