Saaremaa pumplad saavad kaugvalve andurid (3)

Aasta lõpuks peaksid Saare maakonna kanalisatsiooni- ja veemajanduse rajatised olema varustatud spetsiaalsete anduritega, mis edastavad info riketest automaatselt juhtimiskeskusesse.

Seeläbi kaoksid aeganõudvad tühisõidud valeväljakutsete korral ning reaalseid rikkeid suudetaks edaspidi likvideerida kiiremini.
AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liikme Ain Saaremäeli sõnul on kaugvalve süsteemi avalik hange praegu ettevalmistamisel. Millal see täpselt välja kuulutatakse ning anduritega varustaja välja selgitatakse, ei ole praegu veel päevapealt teada, kuid veefirma kinnitusel tuleb asjaga ühele poole saada lähikuudel.

“Kogu süsteem peaks tööle hakkama ja olema kindlasti valmis juba aasta lõpuks,” ütles Saaremäel Oma Saarele.
Põhimõtteliselt on hangitava programmi puhul tegemist maakonna veemajandus- ja kanalisatsioonirajatiste kaugvalvega, mis tähendab, et Kuressaare Veevärk saab vahetpidamata silma peal hoida, kuidas seadmed toimivad. “Lähtuvalt sellest saab kiiresti otsustada, kes ja kuidas reageerima peab,” märkis Saaremäel.

Süsteemi lülitatakse tema sõnul kõik objektid (pumplad, reoveepuhastid jne – toim), mis on ehitatud Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi projekti “Läänesaarte alamvesikonna vee- ja kanalisatsioonisüsteem” raames.
Lisaks integreeritakse sinna juurde varasemad rajatised. “Eks me püüa ajaga sammu pidada, sest see peaks oluliselt vähendama tühisõitusid ja muutma süsteemi efektiivsemaks,” tähendas veevärgi esindaja.

Mingil määral on taolist süsteemi Saaremäeli sõnul Kuressaares tegelikult juba kasutatud. “Osa reoveepumplaid on siin varustatud SMS-signaaliga, mis võimaldab samuti kiiresti reageerida,” on linnas süsteem tema hinnangul väga hästi käima läinud.

“Nüüd olekski vaja laiendada see üle terve maakonna,” nentis ta. Kui kulukaks nii mastaapne projekt Kuressaare Veevärgile läheb, ei tahtnud Ain Saaremäel praegu veel öelda, kuna see teeks hankel osaleda soovijate elu liiga lihtsaks.
“Eks avalik hange selgitab, sealt on näha, kui palju küsitakse. Projekti läbiviimiseks vajalik raha on igatahes olemas,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)