Omavalitsustund raadios (8)

Eile alustas Kadi raadio uue saatega “Omavalitsustund”. Stuudios olid Pihtla vallavanem Jüri Saar ja abivallavanem Tiit Rettau. Avaldame siinkohal saatest mõned väljavõtted.

J. S.: Olen Pihtla vallas sündinud ja üles kasvanud. Eriti rõõmus olen ma aga selle üle, et minu sünnikoht Kaali on saanud tuntuks kogu maailmas.
T. R.: Mina olen Pihtla vallaga seotud olnud juba 24 aastat, sest võtsin sealt naise. Hea tunne oli siis, kui mind omal ajal valda tööle kutsuti.
J. S.: Pihtla valla suurimaks puuduseks peetakse seda, et vallal puudub ühtne domineeriv keskus. Minu arvates teeb see meie elu omamoodi huvitavaks, ei ole ohtu, et kõik ressurss koguneks ühte kohta.
T. R.: Vallamajas töötab 9 ametnikku, sellest piisab, et kogu vallaelu korraldatud saab. Ka meie allasutuste juhid on tublid ja tulevad hästi toime.
J. S.: Rõõmustav on see, et rahvastiku arv eelmisel aastal kasvas. Iive oli küll null, see võiks minna plussi, aga ränne oli +10. Järelikult soovitakse meie valda elama tulla.

T. R.: Töötus ei ole meil suur probleem, hetkel on töötuid kümmekond.
J. S.: Sandla keskusehoonesse hooldekodu rajamise mõte on päevakorrast maas. Küll aga jätkame selles hoones sotsiaalkorterite rajamist, kus abivajajad võivad peavarju saada.
J. S.: Mure on Kõljala mõisa pärast, mis on eraomand ja mida ei suudeta korda teha. Vastupidiselt Tõlluste mõisale, kus omanik elab kohapeal ja kogu aeg tehakse midagi paremaks.
J. S.: Ettevõtlus toimib. Lisaks puidutööstusele, kalatööstusele ja põllumajandusühistule on meil siiakasvatus, mitmed talupidajad ja muud tegijad. Sandla inimeste jaoks on oluline kohaliku kaupluse olemasolu. Vald saab ettevõtlusele kaasa aidata vaid ettevõtjatega koostööd tehes ja aidates kiirendada vajalikke asjaajamisi.

J. S.: Koostöö teiste omavalitsustega on hea. Ühinemismõtete mõlgutamine on jäänud soiku. Arvan, et sellega ei ole mõtet enne tegeleda, kui poliitikud on riigi tasandil midagi kokku leppinud.
T. R.: Lumerohkel talvel hoiab vald lahti teed kõikide majade juurde, kus inimesed elavad. Ka kiirabi- ja päästeautod peavad vajadusel igale poole jõudma.
J. S.: Meil ei ole hetkel vaja valda ehitada midagi suurt ja uut, vaid korrastada seda, mis meil olemas. Aga Kaali järv ja selle ümbrus peaks saama tähtsustatud veel rohkem kui praegu, seal võiks asuda Euroopa meteoriitikakeskus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)