Eile alustas Kadi raadio uue saatega “Omavalitsustund”. Stuudios olid Pihtla vallavanem Jüri Saar ja abivallavanem Tiit Rettau. Avaldame siinkohal saatest mõned väljavõtted.
J. S.: Olen Pihtla vallas sündinud ja üles kasvanud. Eriti rõõmus olen ma aga selle üle, et minu sünnikoht Kaali on saanud tuntuks kogu maailmas.
T. R.: Mina olen Pihtla vallaga seotud olnud juba 24 aastat, sest võtsin sealt naise. Hea tunne oli siis, kui mind omal ajal valda tööle kutsuti.
J. S.: Pihtla valla suurimaks puuduseks peetakse seda, et vallal puudub ühtne domineeriv keskus. Minu arvates teeb see meie elu omamoodi huvitavaks, ei ole ohtu, et kõik ressurss koguneks ühte kohta.
T. R.: Vallamajas töötab 9 ametnikku, sellest piisab, et kogu vallaelu korraldatud saab. Ka meie allasutuste juhid on tublid ja tulevad hästi toime.
J. S.: Rõõmustav on see, et rahvastiku arv eelmisel aastal kasvas. Iive oli küll null, see võiks minna plussi, aga ränne oli +10. Järelikult soovitakse meie valda elama tulla.
T. R.: Töötus ei ole meil suur probleem, hetkel on töötuid kümmekond.
J. S.: Sandla keskusehoonesse hooldekodu rajamise mõte on päevakorrast maas. Küll aga jätkame selles hoones sotsiaalkorterite rajamist, kus abivajajad võivad peavarju saada.
J. S.: Mure on Kõljala mõisa pärast, mis on eraomand ja mida ei suudeta korda teha. Vastupidiselt Tõlluste mõisale, kus omanik elab kohapeal ja kogu aeg tehakse midagi paremaks.
J. S.: Ettevõtlus toimib. Lisaks puidutööstusele, kalatööstusele ja põllumajandusühistule on meil siiakasvatus, mitmed talupidajad ja muud tegijad. Sandla inimeste jaoks on oluline kohaliku kaupluse olemasolu. Vald saab ettevõtlusele kaasa aidata vaid ettevõtjatega koostööd tehes ja aidates kiirendada vajalikke asjaajamisi.
J. S.: Koostöö teiste omavalitsustega on hea. Ühinemismõtete mõlgutamine on jäänud soiku. Arvan, et sellega ei ole mõtet enne tegeleda, kui poliitikud on riigi tasandil midagi kokku leppinud.
T. R.: Lumerohkel talvel hoiab vald lahti teed kõikide majade juurde, kus inimesed elavad. Ka kiirabi- ja päästeautod peavad vajadusel igale poole jõudma.
J. S.: Meil ei ole hetkel vaja valda ehitada midagi suurt ja uut, vaid korrastada seda, mis meil olemas. Aga Kaali järv ja selle ümbrus peaks saama tähtsustatud veel rohkem kui praegu, seal võiks asuda Euroopa meteoriitikakeskus.
“- seal võiks asuda Euroopa meteoriitikakeskus”
Elu näinud inimesena võiks selle peale tulla, et meteoriitikakeskuse (nagu iga teise sellise asja jaoks) ei ole vaja betooni ja poliitikute ees lipitsemist vaid HARITUD AJUSID. Kastivabriku kogemusest jääb üksi väheseks.
Ja bussiliinid?
Loodame,et uus vallavanem aitab kaasa ka Kaali -Kõljala bussiliinide prombleemile.Eriri kurb on asi nädalavahetuseti.Laupäeval ei tule löunast ühtegi bussi Kaali,ootan linnas öhtani,et koju saada.Kuid mis teeb maainimene niisama linnas? Pühapäev ei läe hommikul ühtegi bussi linna ja samas ei tule sealt ka ühtegi bussi terve päeva jooksul. No kaua vöib? Köigil ei ole autut tagumiku all ,et linna söita.Mandril koolis käivad lapsed ei saa ka enam kuidagi Tallinna bussidele.Vahest vaja sealtki veel edasi söita,sest ega köik lapsed öpi ju Tallinnas ja igale poole Eestis Saaremaalt bussid ei söida.
Ootame huviga uut MAAVALITSUSE poolt tehtavat graafikut!!!
Mihkel…küsige kihelkondlaste käest, äkki tuleb sama mall ka Pihtla valda.Palju önne juba ette!
Mis sinna Kihelkonda siis tuli?
kõik tore, aga Kipperist on tõeline siiber. Kaua võib seda porgandihäälega ülbet kekatsit taluda???
Tiit Rettau: Lumerohkel talvel hoiab vald lahti teed kõikide majade juurde, kus inimesed elavad. Ka kiirabi- ja päästeautod peavad vajadusel igale poole jõudma.
Kas see mees valetab avalikult, või?
Meie vallas ei valeta keegi-kõik hämavad.
Täiesti sisutühi ja mõttetu sõnade mulin – mehed väärivad oma palka!