Lõhkamistööd lükkavad sadama valmimise edasi (2)

Kuivastu väikelaevasadama akvatooriumi süvendustööd kallinevad umbes viie miljoni krooni võrra ning sadama valmimine lükkub plaanitud maikuu asemel sügisesse.

AS-i Saarte Liinid arendusdirektor Peeter Oopkaup ütles Oma Saarele, et süvendustööde maksumus tõuseb kolmelt miljonilt kroonilt kaheksale miljonile ja sadama valmimistähtaeg lükkub 15. mailt edasi sügisesse. “Sel hooajal sadamat kasutada ei saa,” kinnitas ta.

Ettevõte pidi tööde senise eelarve ja ajakava ümber vaatama, kuna eelmisel sügisel alanud ehitustööde käigus selgus, et süvendustööde projektis märgitud moreeni asemel koosneb akvatooriumi põhi lubjakivist, mille väljakaevamiseks tuleb teha kulukaid lõhkamistöid.
Süvendatava ala kogupind on ca 11 400 m² ja süvendusmaht kokku ligi 22 700 m³, lubjakivi kihi paksus ulatub kohati kuni kolme meetrini. Detsembris läbiviidud süvendustööde hanke võitis Inseneriehituse AS, kellega on praeguseks leping sõlmitud.

Lõhketööde keskkonnamõjude eksperthinnangu kohaselt on paekivi lõhkamiseks olemas kaks alternatiivset lahendust, neist ühe puhul kulub 283 500 kg lõhkeainet ja teise puhul 20 700 kg lõhkeainet. “See on kõik teooria, mis seal räägitakse,” ütles Peeter Oopkaup, tegelikud arvud pannakse paika lõhketööde projektis, mille kinnitab tehnilise järelevalve amet.

Algselt oli Kuivastu väikelaevasadama ehituse eelarveks 14,7 miljonit krooni, lisatööde tulemusel suureneb maksumus 20 miljoni kroonini. Teisalt aitab süvendamisel saadud purustatud lubjakivi ka kulutusi kokku hoida, kuna seda tahetakse kasutada sadama territooriumi täiteks ja rajatava parkla aluse täiteks.

Kuivastu väikelaevasadamast kujuneb korralikult muulidega kaitstud kaasaegne jahisadam, mis sobib ka lootsi- ja piirivalvelaevadele ja veeteede ameti alustele.
Kuivastu jahisadam ehitatakse projekti “Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadamate rekonstrueerimine” raames, mida rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)